Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE Autor: Łukasz Golonka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE Autor: Łukasz Golonka."— Zapis prezentacji:

1

2 BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE Autor: Łukasz Golonka

3 Co to jest Internet? Narzędzie do nauki, pracy i zabawy Rozległa sieć komputerowa o zasięgu globalnym. Sposób komunikowania się. Kopalnia wiedzy. Światowa sieć sieci.

4 Niestety, Internet to nie tylko źródło zabawy i nauki. Internet niesie ze sobą również zagrożenia...

5 Najważniejsze zagrożenia w sieci: Kradzież danych osobowych Niebezpieczne i szkodliwe kontakty Wirusy

6 Należy chronić się przed zagrożeniami płynącymi z użytkowania Internetu...

7 Jak chronić swoje dane osobowe? Czatując – NIE PODAWAJ NIKOMU SWOJEGO IMIENIA, NAZWISKA,ADRESU CZY NUMERU TELEFONU. Zamiast imienia i nazwiska – UŻYWAJ NICKA, CZYLI INTERNETOWEGO PSEUDONIMU. W celu ściągnięcia filmu lub porozmawiania tworzysz własny profil lub konto – ZABEZPIECZ JE ODPOWIEDNIM HASŁEM. Zamieszczając zdjęcia np. na swoim blogu lub portalu społecznościowym – USTAW TAKI STATUS PRYWATNOŚCI, KTÓRY ZAGWARANTUJE CI BEZPIECZEŃSWTO.

8 Jak unikać niebezpiecznych i szkodliwych kontaktów?

9 W Internecie łatwiej niż w prawdziwym życiu jest oszukiwać, dlatego: NIE WIERZ WE WSZYSTKO CO USŁYSZYSZ LUB PRZECZYTASZ OD OSÓB POZNANYCH PRZEZ INTERNET ORAZ NIE WOLNO SPOTYKAĆ SIĘ Z TAKIMI OSOBAMI.

10 Nie obrażaj nikogo przez Internet - BYCIE ANONIMOWYM W INTERNECIE JEST PRAWIE NIEMOŻLIWE. KAŻDY ZOSTAWIA ŚLADY UŻYTKOWANIA, PO KTÓRYCH POLICJA MOŻE GO ZNALEŹĆ. Jeśli zaś ktoś Ciebie obrazi - ZGŁOŚ TO RODZICOM.

11 Co to jest wirus komputerowy? WIRUS KOMPUTEROWY TO PROGRAM, KTÓRY DOSTAJE SIĘ DO KOMPUTERA WRAZ Z INNYMI PLIKAMI I WYRZĄDZA SZKODY NA ZAINFEKOWANYM KOMPUTERZE NP. USUWA DANE Z DYSKU,BLOKUJE SYSTEM OPERACYJNY, POWIĘKSZA ROZMIARY PLIKÓW ITP.

12 Jak chronić się przed wirusami? Zainstaluj aktualny program antywirusowy Zainstaluj zaporę sieciową tzw. firewall, który zabezpieczy komputer przed intruzami z zewnątrz.

13 Dziękuję za uwagę !!!


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE Autor: Łukasz Golonka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google