Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Problem życia w układzie słonecznym. Czym jest życie? Pod pojęciem życia rozumiane są wszystkie struktury zdolne do rozwijania się i rozmnażania dzięki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Problem życia w układzie słonecznym. Czym jest życie? Pod pojęciem życia rozumiane są wszystkie struktury zdolne do rozwijania się i rozmnażania dzięki."— Zapis prezentacji:

1 Problem życia w układzie słonecznym

2 Czym jest życie? Pod pojęciem życia rozumiane są wszystkie struktury zdolne do rozwijania się i rozmnażania dzięki materii pobieranej z otoczenia i przekształconej przez do przyswajalnej postaci.

3 Warunki niezbędne do powstania życia. Dwoma najważniejszymi i najbardziej uniwersalnymi warunkami istnienia życia są: Występowanie podstawowych pierwiastków chemicznych Występowanie podstawowych pierwiastków chemicznych Odpowiednia temperatura otoczenia Odpowiednia temperatura otoczenia

4 Zakres temperatur. Nie można podać konkretnego zakresu temperatur, gdyż ten zależy od płynu ustrojowego organizmów. Ważne jest to, aby utrzymywała koloid w postaci cieczy wewnątrz organizmu.

5 Pierwiastki budujące istoty żywe. Głównymi pierwiastkami budującymi istoty żywe są: wodór, tlen, azot, siarka i węgiel. Rolę płynu ustrojowego mogą pełnić: metan, amoniak, woda i siarka.

6 Prawdopodobieństwo powstania życia. Zakładając, że molekuły układają się w odpowiedni sposób raz na n przypadków, a cząsteczka składa się z k molekuł otrzymujemy prosty wzór liczący prawdopodobieństwo samoorganizacji materii.

7 Wenus

8 Mars

9 Europa

10 Tytan

11 Ale czy istnieje życie poza Ziemią?


Pobierz ppt "Problem życia w układzie słonecznym. Czym jest życie? Pod pojęciem życia rozumiane są wszystkie struktury zdolne do rozwijania się i rozmnażania dzięki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google