Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Trendy w turystyce mgr inż Włodzimierz Nowotarski (na podst. opracowania Europejskiej Komisji Turystyki z siedzibą w Brukseli z 2005r.)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Trendy w turystyce mgr inż Włodzimierz Nowotarski (na podst. opracowania Europejskiej Komisji Turystyki z siedzibą w Brukseli z 2005r.)"— Zapis prezentacji:

1 Trendy w turystyce mgr inż Włodzimierz Nowotarski (na podst. opracowania Europejskiej Komisji Turystyki z siedzibą w Brukseli z 2005r.)

2 1.Demografia Liczba osób w starszych przedziałach wiekowych gwałtownie się zwiększy. Seniorzy będą zdrowsi i będą dysponować wyższym dochodem do dyspozycji niż dotychczas. Wielu z nich skorzysta z wcześniejszych emerytur. Ich siła nabywcza będzie większa także z powodu mniejszej ilości osób w gospodarstwie domowym.

3 2.Zdrowie Będzie wzrastać świadomość prozdrowotna. Będzie ona motorem podejmowania decyzji przy wyborze celu podróży oraz będzie wpływać na postępowanie klienta podczas wyjazdu.

4 3.Świadomość i edukacja Wzrasta średni poziom wykształcenia społeczeństw. Wyedukowanie nabywcy przełoży się na wybór imprez, w których znaczącą rolę odgrywa sztuka, kultura i historia. Cenione będą imprezy zawierające pierwiastek edukacyjny, a także związane z rozwojem duchowości i poszukiwaniem m.in. europejskiej tożsamości.

5 4.Technologie informatyczne Będzie wzrastać znaczenie internetu oraz jego wykorzystania do zdobywania informacji oraz nabywania produktów i usług turystycznych. Rola internetu, w tym nowych środków prezentacji wizualnej, będzie coraz większa.

6 5.Transport Rosnąca dostępność pociągów szybkobieżnych oraz tanich przewożników lotniczych będzie miała wpływ na dotychczasowy ruch turystyczny. Ruch drogowy będzie narażony na większe utrudnienia (zatory drogowe).

7 6.Zrównoważony rozwój Świadomość związana z ochroną środowiska będzie nadal wzrastać. Będzie to skutkowało zwiększonym popytem na miejsca, w których rozwój jest zrównoważony i w których przyroda i lokalni mieszkańcy odgrywają coraz większą rolę.

8 7.Bezpieczeństwo Zanieczyszczenie środowiska, działania terrorystyczne, regionalne wojny i inne kryzysy stały się częścią naszej rzeczywistości i kreują naszą potrzebę bezpieczeństwa. W turystyce przekłada się to na zwiększoną potrzebę bezpieczeństwa i powoduje, że turyści unikają destynacji postrzeganych jako niebezpieczne.

9 8.Czas wypoczynku Współczesne społeczeństwo coraz silniej pożąda większej ilości wolnego czasu i wypoczynku. Będzie to miało negatywny wpływ na wzrost wolnego dochodu do dyspozycji. Dlatego ta tendencja jest ze swej istoty niekorzystna – m.in. dlatego, że nie następuje już wzrost liczby dni płatnego urlopu wypoczynkowego.

10 9. Doznania Coraz więcej konsumentów o wyrafinowanych gustach otwarcie wyraża swoje potrzeby i dochodzi swoich praw. W turystyce przekłada się to na bardziej krytyczne nastawienie do jakości i stosunku jakości do ceny.

11 10.Style życia Styl życia w społeczeństwie zachodnim stopniowo się zmienia. W turystyce ma to wpływ na postrzeganie osobistych potrzeb i zachowanie turystów.

12 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Trendy w turystyce mgr inż Włodzimierz Nowotarski (na podst. opracowania Europejskiej Komisji Turystyki z siedzibą w Brukseli z 2005r.)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google