Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozmowy Kwalifikacyjne Wykonały: Kamila Kotulecka Magdalena Buczak Justyna Legierska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozmowy Kwalifikacyjne Wykonały: Kamila Kotulecka Magdalena Buczak Justyna Legierska."— Zapis prezentacji:

1 Rozmowy Kwalifikacyjne Wykonały: Kamila Kotulecka Magdalena Buczak Justyna Legierska

2 Zasady rekrutacji, czyli co powinieneś zrobić, żeby się dostać Zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną i uzyskać odpowiednią ilość punktów Uzyskać pozytywny wynik z testu kompetencji (czyli testu szóstoklasisty). Powinieneś mieć czerwony pasek.

3 To z czego składa się rozmowa kwalifikacyjna: 1.Część polonistyczna 2.Część matematyczna 3.Autoprezentacja

4 Część polonistyczna czyli jak się ona odbywa? W kopercie, którą wylosowałeś/aś znajdziesz od jednego do kilku tematów, na które w sali obok musisz przygotować odpowiedź (wybierasz tylko jeden temat!). Dostaniesz na to chwilę czasu. Potem przed komisją zaprezentuj swoje zdanie i poglądy.

5 Część matematyczna czyli jak się ona odbywa. W kopercie, którą wylosowałeś/aś znajdują się zadania matematyczne. Obejmują zakres materiału szkoły podstawowej, który na pewno znasz. Więc nie bój żaby!

6 Autoprezentacja Kilka wskazówek: 1. Nie denerwuj się! (i tak większość się dostaje ) 2.Mów głośno i wyraźnie! (…i na temat!) 3.Zjedz porządne śniadanko, ale nie dożywiaj się na spotkaniu. 4.Zaprezentuj swoje zalety (przemilcz wady, chyba, że Cię o nie zapytają ) 5.Zaprezentuj swoje hobby (ludzie mający ciekawe zainteresowania są ciekawsi). 6.Komisja nie gryzie: nauczyciele będą starali się Ci pomóc! POWODZENIA ! ! !

7 Szkolna Komisja Rekrutacyjna Komisja przeprowadzająca Rozmowę Kwalifikacyjną składa się z trzech osób oceniających każdą z trzech części spotkania…… Komisja jest bardzo sympatyczna i przychylna dla kandydatów na uczniów Brzozowej.

8 Punktacja Za część POLONISTYCZNĄ możesz uzyskać max. 10 punktów. Za część MATEMATYCZNĄ możesz uzyskać max. 10 punktów. Za AUTOPREZENTACJĘ możesz uzyskać max 5 punktów

9 Wylosuj kopertę przeznaczenia

10 Przykładowe tematy z części polonistycznej Magiczny świat filmu - Twoje filmowe fascynacje. Młody ekolog apeluje - Twoje wystąpienie na szkolnym sejmiku ekologicznym. Czy książka przegra z komputerem - rozważ mocne i słabe strony obu rzeczy. A Ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź... - pisał poeta Konstanty Ildefons Gałczyński. Opowiedz o swoim szczęśliwym miejscu, w którym lubisz przebywać.

11 Przykładowe zadania z części matematycznej Działanie: Znajdź liczbę przeciwną do x, jeśli x = 0,25 [2+(-6):1,2)]. Zadanie tekstowe: Oblicz obwód trójkąta ABC, jeśli bok AB ma długość 2,5 cm, długość boku BC jest kwadratem długości boku AB, a bok AC jest o 3,2 cm dłuższy od boku BC. `

12 Zdajesz za ładną twarz!!!! Bez pytań i bez stresu!

13 Zestaw, który wylosowałeś (matma) 1.Znajdź liczbę przeciwną do x, jeśli x = 0,25 [2+(-6):1,2)]. 2.

14 KONIEC Mamy nadzieję, że przydadzą Ci się nasze rady i spotkamy się na inauguracji roku szkolnego…


Pobierz ppt "Rozmowy Kwalifikacyjne Wykonały: Kamila Kotulecka Magdalena Buczak Justyna Legierska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google