Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA PÓL FIGUR PŁASKICH Wykonali: Dominika Głowacka & Adam Smal.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA PÓL FIGUR PŁASKICH Wykonali: Dominika Głowacka & Adam Smal."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA PÓL FIGUR PŁASKICH Wykonali: Dominika Głowacka & Adam Smal

2 Pole trójkąta Figura: trójkąt Wysokościami trójkąta są: h1,h2,h3 P ABC =0.5*h1*[AB]= =0.5*h2*[BC]==0.5*h3*[AC] POLE TRÓJKĄTA jest równe połowie iloczynu długości jego boku i wysokości opuszczonej na ten bok.

3 POLE KWADRATU Figura: kwadrat Wysokości kwadratu to: a Przekątna to: d P ABCD =a*a=0.5*d*d Pole kwadratu jest równe kwadratu długości jego boku lub połowie kwadratu długości jego przekątnej.

4 POLE PROSTOKĄTA Figura: prostokąt Długość boków: a i b P ABCD =a*b Pole prostokąta jest równe iloczynowi długości jego sąsiednich boków.

5 POLE RÓWNOLEGŁOBOKU POLE RÓWNOLEGŁOBOKU Figura: równoległobok Ma boki: a i b oraz wysokości h1 i h2 P ABCD =a*h1=b*h2 Pole równoległoboku jest równe iloczynowi długości jego boku i wysokości opuszczonej na ten bok.

6 POLE ROMBU Długość boku rombu: a, wysokość: h, długości przekątnych: e i f P ABCD =a*h=0.5*e*f Pole rombu jest równe iloczynowi długości jego boku i wysokości opuszczonej na ten bok lub połowie iloczynu długości jego przekątnych. jego przekątnych.

7 Pole Trapezu Figura trapez: ma długości podstaw: a i b, wysokość h P ABCD =0.5h*(a+b) Pole trapezu jest równe połowie iloczynu jego wysokości i sumy długości jego podstaw.

8 POLE DELTOIDU Figura deltoid ma: przekątne e i f P ABCD =0.5*ef Pole deltoidu jest równe połowie iloczynu długości jego przekątnych.


Pobierz ppt "PREZENTACJA PÓL FIGUR PŁASKICH Wykonali: Dominika Głowacka & Adam Smal."

Podobne prezentacje


Reklamy Google