Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Droga kształcenia naszych kolegów w wybranych krajach UE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Droga kształcenia naszych kolegów w wybranych krajach UE"— Zapis prezentacji:

1 Droga kształcenia naszych kolegów w wybranych krajach UE

2 Droga kształcenia naszych kolegów w wybranych krajach UE
Chcieliśmy się dowiedzieć jak przebiega proces edukacji w wybranych krajach UE. Czy nauka jest podobna do edukacji w polskich szkołach. W jakim wieku zaczyna się obowiązkowa nauka. Jak wygląda rok szkolny, jakie mają przerwy w nauce i jak długo one trwają.

3 Zespół realizujący projekt
Katarzyna Tkaczyk Paulina Osińska Kinga Kołacz Kamil Jagielski Wioletta Gańko Tobiasz Dmowski Katarzyna Dąbrowska

4

5 Cele projektu 1.Zbadanie wiedzy na temat kształcenia w wybranych krajach UE wśród dzieci i młodzieży. 2.Zapoznanie grup na temat funkcjonowania szkół w UE. 3.Aktywizacja uczniów w ramach pracy w projekcie. 4.Rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

6 Źródła informacji www.wikipedia.pl www.europa.eu www.superkid.pl

7 Zaplanowane działania i organizacja pracy zespołu
Opracowanie oraz przeprowadzenie ankiety – Wioletta Gańko i Paulina Osińska Przeprowadzenie lekcji na temat UE – Katarzyna Tkaczyk, Kinga Kołacz i Katarzyna Dąbrowska Wykonanie gazetki ściennej – Kinga Kołacz i Katarzyna Dąbrowska Wykonanie ulotek – Kinga Kołacz Artykuł do lokalnej gazety – Katarzyna Tkaczyk Prezentacja publiczna – Kinga Kołacz i Katarzyna Dąbrowska Fotoreporterzy – Kamil Jagielski i Tobiasz Dmowski

8 Rezultaty pracy uczniów

9 Wyniki przeprowadzonej ankiety

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19 Lekcje z uczniami klas I-II na temat UE
Przeprowadziliśmy lekcje z uczniami klasy I oraz II na temat Unii Europejskiej. Przygotowaliśmy im prezentację, która bardzo im się podobała oraz karty pracy związane z tematem prezentacji. Lekcje przeprowadziliśmy pod opieką Pani Anety Gontarskiej.

20 Gazetka ścienna

21

22

23 Artykuł do lokalnej gazety „… Kałuszyńskie” nr 1/2011
„Rozkręcamy polską prezydencję” Od 1 lipca do 31 grudnia 2011r. nasze państwo będzie przewodniczyć Radzie UE. W związku z kompetencjami Rady kraj sprawujący w niej Prezydencję ma możliwość bezpośredniego wpływu na politykę Unii Europejskiej. Jednym z priorytetów polskiej Prezydencji jest informowanie o Prezydencji oraz promocja naszego kraju w UE. W związku z tym wydarzeniem uczniowie klasy II a i II d gimnazjum przystąpili do programu Młodzi Aktywiści Prezydencji organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W ramach tego programu uczniowie realizują dwa projekty. Pierwszy projekt to „Drogi kształcenia naszych kolegów w wybranych krajach UE”, drugi – „Korzyści polskiej prezydencji dla naszego kraju”. Wszystkie działania, które zaplanowali uczniowie mają na celu przybliżenie powyższych zagadnień. Uczestnicy projektów oraz opiekun przeszli kurs internetowy dotyczący realizacji projektów gimnazjalnych. Opiekunem projektów jest pani Aneta Gontarska nauczycielka historii i wos-u.

24 Prezentacja publiczna
Prezentacja publiczna odbyła się 2 czerwca 2011 r. Naszą prezentację obejrzały dwie klasy. Rozdaliśmy także ulotki o kształceniu w innych krajach UE.

25

26 Wnioski Poszerzenie wiedzy na temat kształcenia w innych krajach Unii Europejskiej. Zdobycie nowej umiejętności – prowadzenie bloga. Nawiązanie nowych znajomości poprzez owanie. Zdobycie nowych informacji o UE oraz nowych pojęć. Zacieśnianie więzi pomiędzy uczniami, a nauczycielem. Wymiana doświadczeń

27 Zdjęcia z realizacji projektu

28

29

30

31

32


Pobierz ppt "Droga kształcenia naszych kolegów w wybranych krajach UE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google