Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

USA-Młode Państwo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "USA-Młode Państwo."— Zapis prezentacji:

1 USA-Młode Państwo

2 Ciekawostki. Stany zjednoczone Prezydent: Barack Hussein Obama 2.
Hymn: The Star-Spangled Banner. Flaga: 13 pasków czerwono białych, prostokąt w prawym górnym rogu wypełniony gwiazdami. Nazwa Flagi: Stars and Stripes. Godło: Bielik Amerykański z rozpostartymi skrzydłami. W lewej szponie trzyma 13 strzał, w prawej szponie trzyma gałęzie oliwną o 13 liściach. Siedziba Prezydenta: Waszyngton.

3 O Fladze Na początku flaga stanów zjednoczonych
Miała 13 pasków i flagę Wielkiej Brytanii w prawym górnym rogu, paski są czerwono białe. 13 pasków symbolizowało 13 stanów. Do flagi zamiast flagi Anglii dodano 50 gwiazd które symbolizowały 50 stanów które. Dziś flaga ma 13 pasów czerwono białych i Prostokąt wypełniony gwiazdami.

4 Pierwszy prezydent. Pierwszy prezydent:
Pierwszym prezydentem był George Waszyngton. Data objęci urzędu to 30 kwietnia 1797 roku. Wiceprezydentem w tedy został John Adams. George Waszyngton skończył być prezydentem w 4 marca 1797 roku. Dzięki niemu młode państwo mogło się spokojnie się rozwijać w handlu i gospodarce za także w zbrojeniu.

5 O Wielkim Moście Golden Gate Bridge łączy San Francisco z hrabstwem Marin nad cieśniną Golden Gate. Został otwarty 27 Maja 1937 roku. Budowa mostu Golden Gate rozpoczęła się w Styczniu 1933r. i trwała do 1937r. Otwarcie dla ruchu nastąpiło 27 Maja ( rok przed śmiercią Staurusa). Most był budowany przez 4 lata i kosztował 27 mln, w tym 2 mln kosztował projekt. Propozycja o zbudowanie mostu był główny inżynier miasta Michael M. O’Shaughessy. Jednak wszyscy konsultanci byli negatywni o tym pomyśle. Propozycją zainteresował się Joseph Baermann Strauss, założyciel Strauss Bascule Bridge Company. Długość 2737,4m, szerokość 24,7m, projektant Joseph Strauss.

6 Statua Wolności Wysokość Statuły wynosi 46,5m, wysokość z cokołem 93m, waga 229 ton, szerokość w talii 11m. Jest ze stali i miedzi. Pomnik jest dziełem francuskiego rzeźbiarza Frédérica Auguste'a Bartholdiego. Pomnik był darem rządu Francuskiego dla USA w stulecie uchwalenia Deklaracji niepodległościowej.

7 Park Narodowy YellowStone:
Pod tym parkiem na głębokości 7-17km znajduje się komora magmowa. Park ten został otwarty 1 marca 1872r, powierzchnia parku to 8980 km². Park ten od wiedza rocznie Park Narodowy Yellowstone to najstarszy park na świecie.

8 Sławna dzielnica. Hollywood to dzielnica miasta Los Angeles. Powierzchnia to 64,6km2. Hollywood jest największym producentem filmowym. Hollywood zostało założone przez Harveya Hendersona Wilcoxa, który w 1886r wykupił 160 arów (0,6 km²) ziemi i 1 lutego 1887 roku zarejestrował nazwę "Hollywood" dla nowo powstałego miasta, które sam zaprojektował. Były tam nakręcone najsłynniejsze filmy i bajki.

9 KONIEC Prezentacje zrobił Mateusz Bodnar.


Pobierz ppt "USA-Młode Państwo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google