Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Międzynarodowy Dzień Ziemi"— Zapis prezentacji:

1 Międzynarodowy Dzień Ziemi
Wykonały: Oliwia Majsterek Karolina Kostowska

2 Spis Treści Co to za święto? Historia Dzień Ziemi w Polsce
Obchody Dnia Ziemi Dzień Ziemi 2010 Ciekawostki

3 Ciekawostki „Tydzień Ziemi” Flaga Dnia Ziemi Dzień Ziemi 2007

4 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji
Mamy nadzieję, że i TY przyczynisz się do ochrony środowiska

5 Co to za święto? To święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią. Organizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi Dzień Ziemi w dniu 20/21 marca, jednak bardziej znaną, w wielu krajach m.in. w Polsce, datą jest 22 kwietnia.

6 Historia Po raz pierwszy idee obchodów "Dnia Ziemi" zaproponował amerykański ekolog, miłośnik przyrody John McConnell. Miało to być święto „życia i piękna ziemi” zwracające uwagę na ekologiczne problemy Ziemi. Pomysł McConnell'a spotkał się szybko z silnym poparciem władz San Francisco i 21 marca 1970 roku Joseph Alioto (burmistrz) ogłosił pierwsze obchody Dnia Ziemi.

7 Dzień Ziemi w Polsce Pierwsze obchody Dnia Ziemi w Polsce odbyły się dopiero w 1990 po upadku "żelaznej kurtyny". Organizowane one były spontanicznie przez nowo-powstające, pozarządowe, niezależne polskie organizacje ekologiczne.

8 Obchody Dnia Ziemi Na całym świecie organizowane są spotkania, sympozja, konferencje, wystawy, festyny, konkursy poświęcone działaniom ekologicznym, krzewieniu kultury ekologicznej oraz mające na celu uświadomienia zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. W organizacji obchodów uczestniczy obecnie ponad organizacji ze 141 krajów świata.

9 Tydzień Ziemi Wiele krajów i miast 'rozciąga' Dzień Ziemi na Tydzień Ziemi, który trwa zazwyczaj od 16 do 22 kwietnia.

10 Flaga W 1969 roku rysownik Ron Cobb zaprojektował flagę ruchu ekologicznego. Wzorowana jest ona na fladze amerykańskiej - 23 zielone paski zamiast gwiazdek, występuje na niej symbol złożony z liter "E" i "O" od angielskich słów: "Environment" (Środowisko) i "Organism" (Organizm).

11 Dzień Ziemi 2007 Szacuje się, że w 2007 roku w obchodach Dnia Ziemi wzięło, w ten czy inny sposób, udział około miliarda ludzi na całym świecie! Były to, jak do tej pory, największe obchody Dnia Ziemi w historii.

12 Dzień Ziemi 2010 W 2010 roku obchody Dnia Ziemi odbędą się pod hasłem „Różnorodność w nas, bioróżnorodość wokół nas". W tym roku świętujemy 40 rocznicę obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20 rocznicę obchodów w Polsce.


Pobierz ppt "Międzynarodowy Dzień Ziemi"

Podobne prezentacje


Reklamy Google