Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Międzynarodowy Dzień Ziemi Wykonały: Oliwia Majsterek Karolina Kostowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Międzynarodowy Dzień Ziemi Wykonały: Oliwia Majsterek Karolina Kostowska."— Zapis prezentacji:

1 Międzynarodowy Dzień Ziemi Wykonały: Oliwia Majsterek Karolina Kostowska

2 Spis Treści Co to za święto? Co to za święto? Co to za święto? Co to za święto? Historia Historia Historia Dzień Ziemi w Polsce Dzień Ziemi w Polsce Dzień Ziemi w Polsce Dzień Ziemi w Polsce Obchody Dnia Ziemi Obchody Dnia Ziemi Obchody Dnia Ziemi Obchody Dnia Ziemi Dzień Ziemi 2010 Dzień Ziemi 2010 Dzień Ziemi 2010 Dzień Ziemi 2010 Ciekawostki Ciekawostki Ciekawostki

3 Ciekawostki Tydzień Ziemi Tydzień Ziemi Tydzień Ziemi Tydzień Ziemi Flaga Dnia Ziemi Flaga Dnia Ziemi Flaga Dnia Ziemi Flaga Dnia Ziemi Dzień Ziemi 2007 Dzień Ziemi 2007 Dzień Ziemi 2007 Dzień Ziemi 2007

4 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji

5 Co to za święto? To święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią. Organizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi Dzień Ziemi w dniu 20/21 marca, jednak bardziej znaną, w wielu krajach m.in. w Polsce, datą jest 22 kwietnia.

6 Po raz pierwszy idee obchodów "Dnia Ziemi" zaproponował amerykański ekolog, miłośnik przyrody John McConnell. Miało to być święto życia i piękna ziemi zwracające uwagę na ekologiczne problemy Ziemi. Pomysł McConnell'a spotkał się szybko z silnym poparciem władz San Francisco i 21 marca 1970 roku Joseph Alioto (burmistrz) ogłosił pierwsze obchody Dnia Ziemi.

7 Dzień Ziemi w Polsce Pierwsze obchody Dnia Ziemi w Polsce odbyły się dopiero w 1990 po upadku "żelaznej kurtyny". Organizowane one były spontanicznie przez nowo- powstające, pozarządowe, niezależne polskie organizacje ekologiczne.

8 Na całym świecie organizowane są spotkania, sympozja, konferencje, wystawy, festyny, konkursy poświęcone działaniom ekologicznym, krzewieniu kultury ekologicznej oraz mające na celu uświadomienia zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. W organizacji obchodów uczestniczy obecnie ponad organizacji ze 141 krajów świata.

9 Wiele krajów i miast 'rozciąga' Dzień Ziemi na Tydzień Ziemi, który trwa zazwyczaj od 16 do 22 kwietnia.

10 Flaga W 1969 roku rysownik Ron Cobb zaprojektował flagę ruchu ekologicznego. Wzorowana jest ona na fladze amerykańskiej - 23 zielone paski zamiast gwiazdek, występuje na niej symbol złożony z liter "E" i "O" od angielskich słów: "Environment" (Środowisko) i "Organism" (Organizm).

11 Dzień Ziemi 2007 Szacuje się, że w 2007 roku w obchodach Dnia Ziemi wzięło, w ten czy inny sposób, udział około miliarda ludzi na całym świecie! Były to, jak do tej pory, Były to, jak do tej pory, największe obchody największe obchody Dnia Ziemi w historii. Dnia Ziemi w historii.

12 Dzień Ziemi 2010 W 2010 roku obchody Dnia Ziemi odbędą się pod hasłem Różnorodność w nas, bioróżnorodość wokół nas". W tym roku świętujemy 40 rocznicę obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20 rocznicę obchodów w Polsce.


Pobierz ppt "Międzynarodowy Dzień Ziemi Wykonały: Oliwia Majsterek Karolina Kostowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google