Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

USA leży w Ameryce Północnej i graniczy z Kanadą i Meksykiem, jest oblewane przez dwa oceany. 2 Mateusz Sadownik "USA"

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "USA leży w Ameryce Północnej i graniczy z Kanadą i Meksykiem, jest oblewane przez dwa oceany. 2 Mateusz Sadownik "USA""— Zapis prezentacji:

1

2

3 USA leży w Ameryce Północnej i graniczy z Kanadą i Meksykiem, jest oblewane przez dwa oceany. 2 Mateusz Sadownik "USA"

4 Klimat kontynentalnych USA jest w większości umiarkowany, tropikalny na Hawajach i Florydzie, arktyczny na Alasce, półsuchy na Wielkich Wyżynach na zachód od rzeki Missisipi oraz suchy na południowym zachodzie. 3 Mateusz Sadownik "USA"

5 USA składa się z 50 niepodległych stanów z których każdy ma swoja konstytucje. W 37 stanach za najcięższe zabójstwa orzekana i wykonywana jest kara śmierci. Alaska największy stan o powierzchni 1593,4 tys. km 2 4 Mateusz Sadownik "USA"

6 Miasto Liczba ludności New York Los Angeles Chicago Houston Phoenix Philadelphia San Antonio San Diego Dallas San Jose Ludność USA to tys. mieszańców, a gęstość zaludnienia to 31,72 osób/km 2 Ponad 77% ludności mieszka w miastach. 5 Mateusz Sadownik "USA"

7 USA słynie z pisarzy m.in. Henry James, Mark Twain, Ernest Hemingway, Stephen King czy Robert Ludlum. Wiele gatunków muzyki miało tu swój początek. Hollywood jest stolicą światowego kina. Oraz oczywiście baseball i koszykówka. 6 Mateusz Sadownik "USA"

8 Nowy Jork jest drugim po Londynie finansowym centrum świata. Stany Zjednoczone są największą gospodarką świata pod względem PKB = 13 bilionów dolarów. Stany Zjednoczone są największym producentem żywności na świecie. 1 $ = ok zł McDonald`s giełda na Wall Street 7 Mateusz Sadownik "USA"

9 USA posiada 77 tys. kl. autostrad co daje im 1 miejsce w światowym rankingu. USA posiadają także największą na świecie sieć linii kolejowych - ich łączna długość wynosi ok km Ford i Chrysler to największe koncerny samochodowe Stanów. 8 Mateusz Sadownik "USA"

10 Według obecnie obowiązującej doktryny Stany Zjednoczone muszą być w stanie prowadzić dwie wojny jednocześnie w różnych miejscach świata. Stany Zjednoczone posiadają najsilniejszą, najnowocześniejszą i najdroższą armią świata. 9 Mateusz Sadownik "USA"


Pobierz ppt "USA leży w Ameryce Północnej i graniczy z Kanadą i Meksykiem, jest oblewane przez dwa oceany. 2 Mateusz Sadownik "USA""

Podobne prezentacje


Reklamy Google