Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GODZINA DLA ZIEMI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GODZINA DLA ZIEMI."— Zapis prezentacji:

1 GODZINA DLA ZIEMI

2 Godzina dla Ziemi   Akcja związana z zieloną polityką stworzoną przez World Wide Fund for Nature odbywająca się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Ma ona na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Skłania ona do refleksji nad zmianami klimatu.

3 Po raz pierwszy akcja odbyła się w roku 2007 w Sydney
Po raz pierwszy akcja odbyła się w roku 2007 w Sydney. Wzięło w niej udział 2,2 mln osób. W roku 2008 udział w akcji, która odbyła się 28 marca, wzięło już 50 milionów osób w 370 miastach na całym świecie. W Polsce światła zgasły w Warszawie i Poznaniu. W 2009 roku udział w akcji zadeklarowało ponad 700 miast z 78 krajów. W roku 2010 wyłączenie światła na 60 minut było największą akcją dla środowiska w historii - podał WWF. Włączyło się do niej ponad 4,5 tys. miast w 128 krajach. Wyłączono światło najbardziej znanych budynków - Wieży Eiffla w Paryżu, Pałacu Buckingham w Londynie, mostu Golden Gate w San Francisco, Opery w Sydney. W Polsce udział wzięło 40 miast, w tym 15 wojewódzkich; wyłączono oświetlenie m.in. Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

4 Od roku 2009 "Godzina dla Ziemi" odbywa się w godzinach 20:30-21:30 czasu strefowego. Wcześniej wygaszenie świateł następowało w godzinach od 20:00 do 21:00. W roku 2011 akcję przeprowadzono 26 marca pod hasłem Godzina dla Ziemi: spraw, by trwała dłużej, w 2012 akcja odbyła się 31 marca o godz. 20:30. Akcja bywa krytykowana za swój symboliczny charakter a więc niewielki wpływ na zużycie energii.

5 Godzina dla Ziemi WWF to prosta idea, która szybko przerodziła się w największą na świecie inicjatywę społeczną. Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, aby skupić się na tym, co łączy nas wszystkich - na naszej planecie. Łatwo jest zapomnieć, w jak wielkim stopniu zależymy od naszej planety i jak wiele z niej czerpiemy – powietrze, jedzenie, paliwo, wodę. Zapominamy także o tym, że nasze codzienne działania – począwszy od energii, której używamy po jedzenie, które kupujemy – mają wpływ na jej los. Godzina dla Ziemi WWF to szansa, aby pokazać nasze zaangażowanie w ochronę środowiska nie tylko przez jedną godzinę, rok, ale na co dzień.  Włącz się do zmian! 

6 Godzina dla Ziemi WWF  to jedyna cykliczna i masowa akcja, która zwraca uwagę milionów ludzi na świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń, gdyż to właśnie one mają kluczowa znaczenie dla stanu środowiska.

7 Przyłącz się do akcji GODZINA DLA ZIEMI. Wyłącz światło!


Pobierz ppt "GODZINA DLA ZIEMI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google