Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odkrywamy Stany Zjednoczone.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odkrywamy Stany Zjednoczone."— Zapis prezentacji:

1 Odkrywamy Stany Zjednoczone

2 American Symbols ~SYMBOLE

3 Stars and Stripes ~Flaga
Flaga Stanów Zjednoczonych Ameryki składa się z trzynastu równej wysokości poziomych pasów, na przemian czerwonych i białych (czerwony na początku i końcu). W lewym górnym rogu flagi znajduje się niebieski kanton z pięćdziesięcioma pięcioramiennymi białymi gwiazdami. Są one rozmieszczone w dziewięciu poziomych rzędach po 6 (na górze i dole) i 5 gwiazd przemiennie. 50 gwiazd symbolizuje 50 stanów amerykańskich zaś 13 pasów – 13 pierwotnych kolonii. Dla obywateli USA ich flaga symbolizuje wolność i prawa zagwarantowane w konstytucji. Stars and Stripes ~Flaga

4

5

6

7 Bald Eagle ~Bielik amerykański
Bielik amerykański jest symbolem narodowym Stanów Zjednoczonych. Bielik amerykański jest świętym ptakiem w niektórych kulturach tubylczych Ameryki Północnej. Ptaki te w wielu kulturach Indian są świętymi posłańcami między bogami a ludźmi. Pióra bielika amerykańskiego są często używane w tradycyjnych indiańskich ceremoniach, strojach i ozdobach.

8

9

10

11 Statue of Liberty ~Statua Wolności
Rzeźba przedstawia kobietę o zdecydowanej lecz opanowanej, pozbawionej agresji ekspresji twarzy. Korona, którą nosi posiada siedem spiczastych ramion, symbolizujących siedem kontynentów świata, którym niesie wolność. Statua inaczej nazywana „Wolność opromieniająca świat”. Wymiary: Wysokość wraz z cokołem: 93 m Waga: 229 ton Konstrukcja: ze stali i miedzi, wewnątrz znajdują się dwa ciągi spiralnych schodów prowadzących do punktu widokowego.

12

13

14 White House ~Biały Dom Biały Dom oficjalna rezydencja i miejsce pracy prezydentów USA, położona w Waszyngtonie.

15

16

17 Jak dużo wiesz o USA? Kilka ważnych faktów.
Stany Zjednoczone to jedno z największych państw na świecie. Państwo dzieli się na 50 stanów. Najmniejsze to Rhode Island, największe Alaska. Stolicą Stanów Zjednoczonych jest Waszyngton. Najwyższy szczyt Ameryki Północnej to McKinley (6194 m n.p.m.) Najniżej położone miejsce to Wielka Kotlina z Doliną Śmierci (86 m p.p.m.).

18

19 ~Nasza podróż po Stanach
Travelling around The States ~Nasza podróż po Stanach

20 Przystanek ALASKA ALASKA to największy stan USA z najwyższym szczytem Ameryki Północnej McKinley. Alaska kusi surowością, pięknem i bogactwem niezniszczonej przez cywilizację przyrody. Egzotyczna, lodowcowa kraina oferuje turystom obcowanie z dziką przyrodą i niezapomniane krajobrazy.

21 ~McKinley

22 ~Zorza polarna

23 ~Lodowiec Melaspina

24 Przystanek NEVADA Znaczną część tego stanu stanowi pustynia Wielkiej Kotliny. Stan poprzecinany jest przez łańcuchy górskie. Największe miasto to Las Vegas.

25

26 Death Valley ~Dolina Śmierci

27 Przystanek KALIFORNIA
Leżąca na wybrzeżu Oceanu Spokojnego Kalifornia jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych krajobrazowo stanów USA. Nazywana „Złotym Stanem” swe bogactwo zawdzięcza nie tylko wydobyciu złota ale przede wszystkim bardzo wydajnej produkcji rolnej oraz rozwiniętemu przemysłowi. W Kalifornii znajduje się drugie co do wielkości amerykańskie miasto Los Angeles z Hollywood to światowe centrum przemysłu filmowego.

28 ~Dolina Yosemite

29 ~Los Angeles

30 Przystanek DAKOTA Obszar ten był pierwotnie zamieszkany przez plemiona Indian Wielkich Równin. Nazwa stanu pochodzi od zamieszkujących tam Indian Dakota.

31 ~Plemię Dakota

32 z wykutymi w skale głowami prezydentów USA.
Czarne Wzgórza z wykutymi w skale głowami prezydentów USA.

33 Przystanek ILLINOIS W tym stanie, w mieście Chicago znajduje się największe skupisko Polaków.

34 ~Chicago nad jeziorem Michigan

35 ~Chicago drapacze chmur

36 Przystanek FLORYDA 70 procent obszaru półwyspu pokrywają lasy i tropikalna roślinność. Wokół południowych wybrzeży Florydy rozciąga się jeden z największych na świecie łańcuchów raf koralowych. Floryda to nie tylko plaże i słońce. Znajduje się tu park rozrywki Disneyland oraz Centrum Kosmiczne NASA.

37 ~Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA)

38

39 Przystanek NEW YORK Nowy Jork to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Każdy podróżnik chciałby spędzić tu choć kilka dni, poczuć unikalną atmosferę tej największej na świecie metropolii i zwiedzić tutejsze atrakcje turystyczne.

40 ~Statua Wolności

41 ~Jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie

42 Chinatown w Nowym Jorku to
najstarsze i największe skupisko ludności chińskiej poza Azją.

43 Najsłynniejsze miasto świata
Nowy York- Najsłynniejsze miasto świata

44 Wodospadu Niagara nie trzeba nikomu przedstawiać, bo należy on do najbardziej znanych cudów natury na świecie.

45

46

47 American Presidents ~Prezydenci USA

48 Prezydent jest wybierany raz na cztery lata.
Prezydent Stanów Zjednoczonych – głowa państwa, szef administracji federalnej, naczelny dowódca sił zbrojnych, szef rządu, a także lider swojej partii. Prezydent jest wybierany raz na cztery lata. Urząd prezydenta sprawowały dotąd 43 osoby

49 George Washington * Uważany za ojca narodu amerykańskiego.

50 Thomas Jefferson *Amerykański prawnik, działacz niepodległościowy, archeolog, architekt, trzeci prezydent USA.

51 Abraham Lincoln * W 1863 roku Lincoln ogłosił dekret o zniesieniu niewolnictwa na terenie całych Stanów Zjednoczonych. *14 kwietnia 1865 roku Lincoln został postrzelony w Teatrze Forda w Waszyngtonie przez aktora, Johna Wilkesa Bootha, swego zagorzałego wroga.

52 Franklin Delano Roosvelt
* Najwięcej razy w historii – aż trzykrotnie – w latach 1932, 1934 i 1941 zdobywał tytuł Człowieka Roku magazynu „Time”. Był też pierwszym amerykańskim prezydentem, który otrzymał ten tytuł.

53 John Fitzgerald Kennedy
* 22 listopada 1963, rozpoczynając swoją kampanię wyborczą, udał się wraz z żoną Jackie do Dallas, w stanie Teksas. Podczas przejazdu otwartym samochodem marki Lincoln, do Kennedy’ego oddano kilka strzałów z karabinu. Prezydent został postrzelony dwukrotnie i zmarł. 25 listopada, został pochowany na Narodowym Cmentarzu w Arlington.

54 Ronald Reagan * Jako przywódca USA udzielił znaczącej pomocy „Solidarności” w walce o obalenie komunizmu w Polsce.

55 George Walker Bush * Jest pierwszym i jak dotąd jedynym prezydentem USA, który podczas sprawowania urzędu trzykrotnie odwiedził Polskę (dwukrotnie za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i raz za kadencji Lecha Kaczyńskiego). * Bush oferuje Polsce modernizację polskich sił zbrojnych w zamian za instalację elementów tarczy antyrakietowej Polska jest sojusznikiem USA w walce z terroryzmem.

56 Barrack Obama * Laureat pokojowej Nagrody Nobla za rok 2009 „za wysiłki w celu ograniczenia światowych arsenałów nuklearnych i pracę na rzecz pokoju na świecie”.

57 Do utworzenia tej prezentacji korzystałyśmy z następujących
narzędzi TIK: 1. INTERNET https://www.youtube.com/watch?v=BN-7P3K2p0s. 2. Wyszukiwarka Google zdjęcia, Google mapy 3. Komputer , programy Word, Power Point.

58 Dziękujemy za uwagę ;) Anna Byczek, Agnieszka Byczek,
Joanna Gumienna, Barbara Jędryczka Justyna Mastaj, Justyna Mroczka


Pobierz ppt "Odkrywamy Stany Zjednoczone."

Podobne prezentacje


Reklamy Google