Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Francja République Française Republika Francuska Flaga Francji

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Francja République Française Republika Francuska Flaga Francji"— Zapis prezentacji:

1 Francja République Française Republika Francuska Flaga Francji
Godło Francji DEWIZA: Liberté, Egalité, Fraternité (Wolność, Równość, Braterstwo) HYMN: La Marseillaise (Marsylianka) Francja

2 Język urzędowy -francuski
Stolica – Paryż Głowa Państwa- Prezydent : Nicolas Sarkozy Powierzchnia- 674 843 km2 Liczba ludności- 64 102 140 Jednostka monetarna- 1 EURO W UE od 1957 roku

3 Najciekawsze regiony Francji

4 Ile de France Paris Stolica Francji nazywana jest też kulturalną stolicą świata. To wielkie centrum turystyczne, handlowe, polityczne.

5 Alzacja Jest jednym z najmniejszych regionów francuskich (190 km długości i 50 km szerokości) Strasburgu, znanym z siedziby PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

6

7 Strasburg.

8 Bretania Linia wybrzeża liczy ponad 1000 km. Bretania jest ściśle związana z morzem.

9 Rennes La Baule

10 Prowansja

11 Marsylia Miasto portowe, znane szczególnie z filmów , w których grał Louis de Funes oraz serii filmów policyjnych „TAXI”

12 Avignon Miasto, które chlubi się niezliczoną ilością zabytków jest organizatorem festiwali i innych imprez kulturalnych

13 Most Awinioński – Most o długości 900 m .

14 Lazurowe wybrzeże Stolicą Lazurowego Wybrzeża jest Nicea.

15 Cannes Najgłośniejsze wydarzenie , to odbywający się w połowie maja 10-dniowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy .

16 Saint Tropez Największy kurort francuski do, którego zjeżdżają się największe sławy z Europy i Świata. Piękne plaże i cudowna kuchnia.

17 Kuchnia francuska Kuchnia francuska - uważana jest często za jedną z najlepszych na świecie, najczęściej kojarzona jest z żabimi udkami, ślimakami, tartami ,croissantami(rogalikami), bagietką, serami i winem.

18 Ciekawostki Czy wiesz ,że:
TGV jest to pociąg francuski , który osiąga prędkość 320 km/h! We Francji je się kasztany? Zinedine Zidane (piłkarz francuski ) urodził się w Marsylii, a jego psełdonim to ZIZOU? Językiem francuskim posługują się mieszkańcy 44 krajów Świata , między innymi takich jak: Szwajcaria, Belgia,Tunezja,Maroko,Laos,Wietnam,Kambodża, Senegal.

19 Francuzi spędzają przy stole nawet do 3 godzin, ponieważ posiłki we Francji składają się z: przystawki, dania głównego, serów i deseru!? We Francji istnieje 365 gatunków sera !?


Pobierz ppt "Francja République Française Republika Francuska Flaga Francji"

Podobne prezentacje


Reklamy Google