Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kościół p.w. św. Katarzyny w Iwaniskach. Najcenniejszym zabytkiem gminy Iwaniska jest kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny. Pierwszą budowlę

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kościół p.w. św. Katarzyny w Iwaniskach. Najcenniejszym zabytkiem gminy Iwaniska jest kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny. Pierwszą budowlę"— Zapis prezentacji:

1 Kościół p.w. św. Katarzyny w Iwaniskach

2 Najcenniejszym zabytkiem gminy Iwaniska jest kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny. Pierwszą budowlę zastąpiła modrzewiowa, wzniesiona w 1718 r., ale i ona spaliła się w 1898 r. Na jej miejscu zbudowano w latach 1900-1905 trójnawowy, neogotycki kościół z czerwonej cegły ze strzelistą wieżą. Pierwszą budowlę zastąpiła modrzewiowa, wzniesiona w 1718 r., ale i ona spaliła się w 1898 r. Na jej miejscu zbudowano w latach 1900-1905 trójnawowy, neogotycki kościół z czerwonej cegły ze strzelistą wieżą.

3 W o ł tarzu g ł ównym jest obraz Matki Bo ż ej Nieustaj ą cej Pomocy, sprowadzony z Rzymu przez mieszka ń ca Carskiego Sio ł a-Floriana Kawk ę. W o ł tarzu g ł ównym jest obraz Matki Bo ż ej Nieustaj ą cej Pomocy, sprowadzony z Rzymu przez mieszka ń ca Carskiego Sio ł a-Floriana Kawk ę.

4 W bocznych nawach kościoła znajdują się figura Pana Jezusa z Otwartym Sercem i obraz Matki Bożej Różańcowej.

5 Jest równie ż pi ę kna ambona z drzewa d ę bowego i ołtarz Matki Bo ż ej Sulisławskiej, przeniesiony z kaplicy w Plancie w 1906 r. Osobliwo ś ci ą tej Ś wi ą tyni s ą pociski artyleryjskie, tkwi ą ce w jej murach, pochodz ą ce z czasów II wojny Ś wiatowej. Jest równie ż pi ę kna ambona z drzewa d ę bowego i ołtarz Matki Bo ż ej Sulisławskiej, przeniesiony z kaplicy w Plancie w 1906 r. Osobliwo ś ci ą tej Ś wi ą tyni s ą pociski artyleryjskie, tkwi ą ce w jej murach, pochodz ą ce z czasów II wojny Ś wiatowej.

6 Przed wejściem do świątyni znajdują się dwie figury przedstawiające św. Kingę i Katarzynę, wystawione w 1914 r., a odnowione w 1997. Przed wejściem do świątyni znajdują się dwie figury przedstawiające św. Kingę i Katarzynę, wystawione w 1914 r., a odnowione w 1997.


Pobierz ppt "Kościół p.w. św. Katarzyny w Iwaniskach. Najcenniejszym zabytkiem gminy Iwaniska jest kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny. Pierwszą budowlę"

Podobne prezentacje


Reklamy Google