Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja o Kazimierzu Dolnym Przygotowa ł a Jagoda Kuczy ń ska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja o Kazimierzu Dolnym Przygotowa ł a Jagoda Kuczy ń ska."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja o Kazimierzu Dolnym Przygotowa ł a Jagoda Kuczy ń ska

2 Menu 1. O czym jest prezentacja? 2. Menu 3. Historia miasta 4. Ko ś ció ł 5. Rynek 6. Wis ł a 7. Zamek 8. Ciekawostki 9. Sztuka 10. Festiwal filmów 11. Good Bye

3 Historia miasta Historia Kazimierza zaczęła się wraz z historią państwa polskiego. Miasteczko przeżyło dwa pożary po latach zapomnienia i biedy przezywa teraz jako miasteczko letniskowe swoje drugie już lata świetności.

4 Ko ś ció ł i Klasztor

5 Rynek To właśnie na rynku miasta dzieją się najciekawsze rzeczy.Rynek otaczają zabytkowe kamienice, na jego samym środku jest stara studnia ciesząca się dużym zainteresowaniem wsród turystów.

6 Wis ł a Wisła jest jedną z największych atrakcji Kazimierza, statki z turystami z całego świata zachwycają się nią, a wzdłuż rzeki rozciąga się kilko kilometrowy deptak.

7 Zamek Wkrótce po tym, jak na początku XIV wieku Kazimierz wrócił w ręce królewskie, Kazimierz Wielki ulokował tu miasto. On też zapewne był budowniczym kościoła farnego i zamku. Baszta powstała wcześniej.

8 Ciekawostki Znakiem rozpoznawczym Kazimierza jest kogut.

9 Sztuka Na rynku w Kazimierzu Dolnym można spotkać wielu artystów, Studentów malujących kolejne obrazy przedstawiające te piękne miasteczko.

10 Festiwal Filmów Tegoroczny 10. ju ż Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów" w Kazimierzu Dolnym odby ł si ę w dniach 30 lipca - 8 sierpnia. Festiwal w Kazimierzu jest jedn ą z bardziej warto ś ciowych imprez kulturalnych w Polsce. Ma szerok ą i otwart ą formu łę łą cz ą c ą wiele dziedzin sztuki: film, plastyk ę, teatr, muzyk ę.

11 Good Bye!!!


Pobierz ppt "Prezentacja o Kazimierzu Dolnym Przygotowa ł a Jagoda Kuczy ń ska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google