Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DEMOKRATYCZNE WYBORY WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM ŚWIĘTEGO WOJCIECHA W MAKOWIE 30 września 2013 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DEMOKRATYCZNE WYBORY WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM ŚWIĘTEGO WOJCIECHA W MAKOWIE 30 września 2013 r."— Zapis prezentacji:

1 DEMOKRATYCZNE WYBORY WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM ŚWIĘTEGO WOJCIECHA W MAKOWIE 30 września 2013 r.

2 SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS Nasze Gimnazjum przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej Akcja ta ma na celu wzmocnienie samorządności uczniów w szkołach. Już za kilka dni w sposób demokratyczny wybierzemy władze Samorządu Uczniowskiego

3 KTO TWORZY SAMORZĄD UCZNIOWSKI?
Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły  Członkiem samorządu uczniowskiego stajemy się automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły. Przestajemy nim być w momencie, gdy szkołę opuszczamy.

4 JAKIE PRAWA MA SAMORZĄD UCZNIOWSKI?
Samorząd ma prawo do: realizowania własnych pomysłów z korzyścią dla szkoły współorganizowania imprez, uroczystości i wycieczek szkolnych zgłaszania propozycji poprawek do statutu szkoły przedstawiania dyrekcji, radzie pedagogicznej oraz radzie rodziców wniosków, opinii i potrzeb uczniów we wszystkich sprawach szkoły organizowania uroczystości szkolnych, pomocy koleżeńskiej oraz akcji charytatywnych organizowania i zachęcania uczniów do działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej, rozrywkowej, naukowej w szkole promowania wiedzy na temat praw uczniów organizowania spotkań i zebrań młodzieży, młodzieży z dyrekcją, nauczycielami czy rodzicami działań mających na celu pielęgnowanie tradycji szkolnych – kącik Patrona, kronika, albumy, wystawa

5 Wybory do władz SU są ważnym elementem życia szkoły.
Za chwilę poznamy kandydatów do władz naszego SU. 30 września to my będziemy decydować, kto będzie nas reprezentował.

6 30 WRZEŚNIA 2013 DZIEŃ WYBORÓW
Wybory do władz SU są: tajne, równe i bezpośrednie. Każdy z Was będzie miał możliwość osobiście zagłosować na swojego kandydata.

7 JAK GŁOSOWAĆ?

8 LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
„Drodzy Uczniowie! Korzystajcie z szansy, jaką stwarzają wybory do samorządów w Waszych szkołach. Kandydujcie do władz i prowadźcie swoje wyborcze kampanie. Głosujcie na kolegów, którym ufacie, przekonani, że gwarantują Wam starania o realny wpływ na funkcjonowanie szkoły. Samorządy to pierwsza akademia demokracji pod warunkiem jednak, że przez swój aktywny udział zechcecie uczynić je takim miejscem. Z poważaniem Krystyna Szumilas minister edukacji narodowej”


Pobierz ppt "DEMOKRATYCZNE WYBORY WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM ŚWIĘTEGO WOJCIECHA W MAKOWIE 30 września 2013 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google