Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYBORY 2010 DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS IV – VI Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Jędrzejowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYBORY 2010 DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS IV – VI Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Jędrzejowie."— Zapis prezentacji:

1 WYBORY 2010 DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS IV – VI Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Jędrzejowie

2 30 września 2010 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Po raz drugi już opiekunowie SU zorganizowali wybory, których przebieg mógł dać uczniom przedsmak dorosłego głosowania. Wybory powszechne, równe, bezpośrednie tajne i większościowe.

3 16 września odbyło się zebranie Samorządów Klasowych klas IV – VI. Powołały one czteroosobową Komisję Wyborczą. Na siedzibę Komisji została wybrana czytelnia biblioteki szkolnej.

4 20 – 24 września Komisja Wyborcza wydaje przyszłym kandydatom Karty Poparcia. Kandydatem do Zarządu może być każdy uczeń klas IV – VI, pod warunkiem, że zbierze na swojej Karcie Poparcia 10 podpisów. Uczeń ten powinien cieszyć się ogólnym zaufaniem, nikogo nie obrażać i nie wyśmiewać, osiągać dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, znać i stosować zasady kulturalnego zachowania, mieć ciekawe pomysły na urozmaicenie życia szkolnego, potrafić bronić praw ucznia i dziecka.

5 Każdy uczeń klas IV –VI może poprzeć jedynie dwóch kandydatów. W związku z tym Komisja Wyborcza przyjmując Karty Poparcia od kandydatów musi je odpowiednio zweryfikować za pomocą specjalnych List Poparcia.

6 27 września na gazetce ściennej Echo Samorządu Uczniowskiego została ogłoszona lista, ośmiu w tym roku kandydatów. Kandydaci przygotowali również krótkie informacje na swój temat i swoje programy wyborcze. Na dzień przed wyborami w holu I piętra, na każdej przerwie, odbywały się spotkania kandydatów z wyborcami.

7 WYBORY!!! Wszyscy obecni w tym dniu uczniowie klas IV – VI mogli oddać swój głos na jednego z kandydatów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza i opiekunowie SU.

8 Nasi Kandydaci

9 Komisja Wyborcza

10 GŁOSOWANIE

11 Kandydaci również mogli głosować

12 Na końcu głosowała Komisja Wyborcza

13 Opracowały Opiekunki Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Grzesik i Anna Haczyk


Pobierz ppt "WYBORY 2010 DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS IV – VI Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Jędrzejowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google