Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt Systemowy MOPS Gdańsk SYSTEMATYCZNIE DO CELU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt Systemowy MOPS Gdańsk SYSTEMATYCZNIE DO CELU."— Zapis prezentacji:

1 Projekt Systemowy MOPS Gdańsk SYSTEMATYCZNIE DO CELU

2 Aktywność zawodowa jest kluczowym czynnikiem w zapobieganiu bezdomności, jak i fundamentalnym elementem w procesie (re)integracji społecznej osób doświadczających bezdomności. Zatrudnienie w różnych formach oraz jakakolwiek działalność zarobkowa w sposób znaczny i wymierny zwiększają rokowania na możliwości uzyskania i utrzymania samodzielności życiowej osób bezdomnych.

3 BO4 Projekt skierowany do osób bezdomnych 10 osób 10 osób w tym 8 mężczyzn 2 kobiet

4 - Były to osoby długoterminowo przebywające w placówkach. - Mające problemy z samodzielnym radzeniem sobie w prostych sytuacjach społecznych ( takich jak planowanie, radzenie sobie z czasem, problemy z prowadzeniem gospodarstwa domowego, gospodarowania własnymi zasobami finansowymi ). - Długotrwale bezrobotne. - Część z osób miała problemy alkoholowe. - Część osób miała zadłużenia komornicze. - Obydwie kobiety to młode matki ( jedna ma 3 dzieci, druga 2)

5 Większość osób nie posiadała odpowiednich kwalifikacji potrzebnych na obecnym rynku pracy. Część osób nie posiadała doświadczenia zawodowego. Większość to osoby bojące się opuszczenia placówek i samodzielnego życia – na skutek przyzwyczajenia do pomocy instytucjonalnej.

6 Za cel nadrzędny postawiliśmy sobie przygotowanie beneficjentów do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy. Aby zrealizować cel musieliśmy na początku poznać bardzo dokładnie naszych klientów i to nie tylko na gruncie zawodowym ale też osobistym.

7 Poznać oznacza nie tylko przeprowadzić suchy wywiad ale przede wszystkim zdobyć ich zaufanie aby w trakcie rozmów, zabaw, kwestionariuszy i testów powiedzieli nam jacy naprawdę są, jakie mają marzenia, oczekiwania, czego się boją.

8 Dopiero gdy moi beneficjenci mi zaufali, poczuli się bezpiecznie mogłam rozpocząć prace doradcy zawodowego. Dzięki 7 miesięcznej pracy i współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku udało się 5 osobom ukończyć szkolenia zawodowe.

9 Operator koparko ładowarki Pracownik ochrony fizycznej I st Uprawnienia SEP do 1 KW Gospodarka magazynowa z obsługą wózków widłowych Brukarstwo Oraz Fryzjerstwo - przerwane z powodu niemożności zorganizowania opieki nad 3 małych dzieci.

10 Wszystkie 10 osób było zarejestrowanych w PUP Gdańsk jako bezrobotni więc mieli możliwość korzystania ze wszystkich instrumentów rynku pracy. Szkoleń 5/6 osób Staży 1 osoba Prac społecznie użytecznych – 1 osoba Porad doradców zawodowych Pośrednictwa pracy

11 Korzystali z bezpłatnego dostępu do komputerów i Internetu. W trakcie szkoleń i po szkoleniu otrzymali Kartę osoby aktywnie poszukującej pracy dzięki, której mogli bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską po Gdańsku.

12 Końcowy wynik nie jest doskonały ale chyba mamy się czym pochwalić. W trakcie projektu prace znalazły 2 osoby, które natychmiast wyprowadziły się z placówki i wynajęły pokój. Na przełomie roku 2008 i 2009 więc zaraz po skończeniu projektu dołączył do nich jeszcze jeden uczestnik projektu.

13 Pomimo,że od czasu co tygodniowych spotkań minęło już 9 miesięcy, większość tych osób kontaktuje się ze mną i informuje o zmianach zaistniałych w ich życiu. Dla Urzędu Pracy, w którym pracuje było i jest to kolejne doświadczenie które nauczyło nas że tylko dzięki ścisłej współpracy naszych urzędników, pracowników MOPS i klientów jesteśmy w stanie osiągnąć oczekiwane rezultaty.


Pobierz ppt "Projekt Systemowy MOPS Gdańsk SYSTEMATYCZNIE DO CELU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google