Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TEMAT: PRAKTYKA STAŁEGO PRZEZWYCIĘŻANIA GRZECHU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TEMAT: PRAKTYKA STAŁEGO PRZEZWYCIĘŻANIA GRZECHU"— Zapis prezentacji:

1 TEMAT: PRAKTYKA STAŁEGO PRZEZWYCIĘŻANIA GRZECHU

2 Odtąd każdy człowiek jest skłonny do grzechu.
„Albowiem przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami…” (Rz 5, 19) Pierwszy człowiek na skutek swojego grzechu utracił pierwotną świętość. Odtąd każdy człowiek jest skłonny do grzechu.

3 Chrystus poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie zwyciężył grzech.
Bóg zaś okazuje nam swoją miłość przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami”. (Rz 5, 8) Chrystus poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie zwyciężył grzech.

4 Chrystus ustanowił sakrament pokuty, w którym On sam na nowo przygarnia tych, którzy oddalili się od Niego przez grzech.

5 „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeniu jesteście, a Ja was pokrzepię”. (Mt 11, 28) Codzienny rachunek sumienia pozwala nam dostrzec swoje słabości i oddawać je Jezusowi, aby nas z nich wyzwalał.

6 PODSUMOWANIE Dlaczego każdy człowiek powinien walczyć z grzechem?
Co pozwala nam przezwyciężać nasze grzechy?

7 PRACA DOMOWA Napisz, co zrobić, aby dobrze przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania. W liście do kolegi, który od dłuższego czasu nie przystępuje do sakramentu spowiedzi i pojednania, zachęć go do ponownego skorzystania z tej łaski. Zapoznaj się z wybranym świadectwem spowiedzi na i napisz, co dla ciebie było w nim ważne. Napisz, co oprócz spowiedzi pozwala chrześcijaninowi utrzymywać więź z Bogiem. Napisz 10 pytań do rachunku sumienia młodego człowieka.


Pobierz ppt "TEMAT: PRAKTYKA STAŁEGO PRZEZWYCIĘŻANIA GRZECHU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google