Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TEMAT: PRAKTYKA STAŁEGO PRZEZWYCIĘŻANIA GRZECHU. Albowiem przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami… (Rz 5, 19) Pierwszy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TEMAT: PRAKTYKA STAŁEGO PRZEZWYCIĘŻANIA GRZECHU. Albowiem przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami… (Rz 5, 19) Pierwszy."— Zapis prezentacji:

1 TEMAT: PRAKTYKA STAŁEGO PRZEZWYCIĘŻANIA GRZECHU

2 Albowiem przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami… (Rz 5, 19) Pierwszy człowiek na skutek swojego grzechu utracił pierwotną świętość. Odtąd każdy człowiek jest skłonny do grzechu.

3 Bóg zaś okazuje nam swoją miłość przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. (Rz 5, 8) Chrystus poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie zwyciężył grzech.

4 Chrystus ustanowił sakrament pokuty, w którym On sam na nowo przygarnia tych, którzy oddalili się od Niego przez grzech.

5 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeniu jesteście, a Ja was pokrzepię. (Mt 11, 28) Codzienny rachunek sumienia pozwala nam dostrzec swoje słabości i oddawać je Jezusowi, aby nas z nich wyzwalał.

6 PODSUMOWANIE Dlaczego każdy człowiek powinien walczyć z grzechem? Co pozwala nam przezwyciężać nasze grzechy?

7 PRACA DOMOWA 1.Napisz, co zrobić, aby dobrze przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania. 2.W liście do kolegi, który od dłuższego czasu nie przystępuje do sakramentu spowiedzi i pojednania, zachęć go do ponownego skorzystania z tej łaski. 3.Zapoznaj się z wybranym świadectwem spowiedzi na i napisz, co dla ciebie było w nim ważne. 4.Napisz, co oprócz spowiedzi pozwala chrześcijaninowi utrzymywać więź z Bogiem. 5.Napisz 10 pytań do rachunku sumienia młodego człowieka.


Pobierz ppt "TEMAT: PRAKTYKA STAŁEGO PRZEZWYCIĘŻANIA GRZECHU. Albowiem przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami… (Rz 5, 19) Pierwszy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google