Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: Zwycięzca piekła. Notatka: Nieprzyjaźń między Bogiem, a człowiekiem spowodował szatan, który nakłonił człowieka do przeciwstawienia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: Zwycięzca piekła. Notatka: Nieprzyjaźń między Bogiem, a człowiekiem spowodował szatan, który nakłonił człowieka do przeciwstawienia."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6

7 Temat: Zwycięzca piekła.

8

9 Notatka: Nieprzyjaźń między Bogiem, a człowiekiem spowodował szatan, który nakłonił człowieka do przeciwstawienia się Jemu; skutkiem tego jest grzech pierworodny, który powoduje, że jest w nas skłonność do czynienia zła; Tę nieprzyjaźń przezwyciężył Jezus Chrystus, poprzez zwycięstwo nad szatanem, śmiercią i piekłem. Powinniśmy uświadomić sobie, że jesteśmy grzeszni i słabi, aby tym owocniej przyjąć to, co nam Chrystus wysłużył. W przywróceniu pierwotnej przyjaźni z Bogiem pomagają nam sakramenty: Eucharystia, pokuta i pojednanie.

10

11 Andrzej Wąsek Rok IV Temat: Zwycięzca piekła II klasa gimnazjum Gimnazjum przy ulicy Róży Wiatrów w Lublinie


Pobierz ppt "Temat: Zwycięzca piekła. Notatka: Nieprzyjaźń między Bogiem, a człowiekiem spowodował szatan, który nakłonił człowieka do przeciwstawienia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google