Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Człowiek opanowany przez zło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Człowiek opanowany przez zło."— Zapis prezentacji:

1 Człowiek opanowany przez zło.

2 Skąd bierze się zło w człowieku?
- Jak odróżnić rzeczy dobre od złych? - Skąd się bierze zło w naturze człowieka i czy może być człowiek zły z natury? - A może traci umiejętność czynienia dobra? - Co kształtuje człowieka złego, co ma na to wpływ?

3 Dlaczego krzywdzimy jedni drugich?

4 Na podstawie tekstu z podręcznika odpowiedz na następujące pytania:
Pismo Święte o grzechu Historia grzechu opisana w Księdze rodzaju nie kończy się opuszczeniem ogrodu Eden przez Adama i Ewę ale dramat trwa nadal: Na podstawie tekstu z podręcznika odpowiedz na następujące pytania: Co wywołało gniew Kaina na Abla? Co skłoniło Kaina do popełnienia zbrodni? Czym przepełnione jest serce Kaina?

5 Nowy Testament o grzechu
Ga 5:19-21 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą. Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,

6 Przyjdź, Duchu Święty! Przemień nasze wewnętrzne napięcie w święte odprężenie. Przemień nasz niepokój w kojącą ciszę. Przemień nasze zatroskanie w spokojną ufność. Przemień nasz lęk w nieugiętą wiarę. Przemień naszą gorycz w słodycz Twej łaski. Przemień mrok naszych serc w delikatne światło. Przemień naszą obojętność w serdeczną życzliwość. Przemień naszą noc w Twoje światło. Przemień zimę naszych dusz w Twoją wiosnę. Wyprostuj nasze krzywe drogi, wypełnij naszą pustkę, oczyść nas z pychy, pogłębiaj naszą pokorę, rozpal w nas miłość, zgaś zmysłowość. Spraw, abyśmy widzieli siebie, jak Ty nas widzisz, abyśmy mogli poznać Ciebie, jak to, obiecałeś, i byli szczęśliwi według słowa Twego: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

7 Notatka do zeszytu Przyczyną istnienia zła w człowieku jest działanie szatana. Pismo święte mówi wyraźnie że ze słuchania szatana wynikają: nierząd, nieczystość, zawiść, niezgoda, rozłamy i wszystkie inne grzechy. Zaś ze słuchania Boga wynika: miłość, dobroć, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, wierność.

8 Praca domowa: Napisz w jaki sposób człowiek może powrócić do Boga?
Wyszukaj w internecie świadectwa osób które uwolniły się od zła? Napisz wywiad z człowiekiem który dał się uwikłać w zło.


Pobierz ppt "Człowiek opanowany przez zło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google