Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle. Twojego przyjścia, czeka świat cały. Sercem gorącym przyzywa Cię. Spójrz, tęskniony na tej.

Коpie: 1
Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle. Twojego przyjścia, czeka świat cały. Sercem gorącym przyzywa Cię. Spójrz, tęskniony na tej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle. Twojego przyjścia, czeka świat cały. Sercem gorącym przyzywa Cię. Spójrz, tęskniony na tej."— Zapis prezentacji:

1 Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle. Twojego przyjścia, czeka świat cały. Sercem gorącym przyzywa Cię. Spójrz, tęskniony na tej ziemi, przyjdź, o Jezu, pociesz nas! Szczerze kochać Cię będziemy. Przyjdź, o Jezu, bo już czas.

2 Marana tha! Przyjdź Panie Jezu! Czekamy na Ciebie…

3 oznacza czekanie na przyjście Zbawiciela * powinniśmy na to spotkanie z Nim przygotować się. * powinniśmy Go oczekiwać ( pochodzi od łac. adventus ) Jako ludzie wierzący

4 Pierwsza część Adwentu (do 16 grudnia) akcentuje prawdę o paruzji, czyli o ponownym ( drugim) przyjściu Chrystusa na świat W przypadku każdego z nas to spotkanie może nastąpić w godzinę naszej śmierci.

5 Druga część Adwentu (od 17 grudnia) jest czasem przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia ( pierwsze przyjście na świat Jezusa Chrystusa )

6 Adwentowe oczekiwania Wzorem oczekiwania na przyjście Jezusa i przewodniczką jest Matka Boża. (przypomina nam Ją świeca – roratka) trwają 4 niedziele…

7 Świeca Maryjna przybrana w białą wstążkę oznacza: przywilej niepokalanego poczęcia Maryi, jej czyste, święte i nieskalane życie poświęcone całkowicie Bożemu Synowi. Msza święta odprawiana ku czci Maryi nazywa się Roratami. ( łac.rorate co znaczy t ę skni ć )

8 WIENIEC ADWENTOWY Jednym z najbardziej wymownych zwyczajów adwentowych jest wieniec. Ten niemiecki zwyczaj znany jest w Polsce od ponad 160 lat. Umieszczone na wieńcu cztery świece symbolizujące cztery niedziele adwentowe. Świece zapala się w kolejne niedziele Adwentu.

9 LAMPION ADWENTOWY Stanowi on formę czworoboku zamkniętego, którego ścianki, podklejone od wewnątrz kolorową bibułką, przypominają gotyckie witraże. Wewnątrz umieszcza się światło. W niektórych parafiach zachował się piękny zwyczaj, że ludzie gromadnie i ze światłami śpieszą na roraty

10 WĘDRUJĄCA FIGURKA MATKI BOŻEJ Zwyczaj ten praktykowany jest w wielu polskich parafiach. Polega na przyjmowaniu po roratach figury Matki Bożej z kościoła do tej rodziny, której dziecko wyciągnęło szczęśliwy los. W ten sposób ponawia się scena sprzed 2000 lat, kiedy to Maryja udała się do domu Elżbiety przed przyjściem na świat Zbawiciela.

11 Adwent czasem nawrócenia A dwent nie ma charakteru pokutnego w takim samym sensie jak Wielki Post. Jest jednak równie ż czasem nawrócenia i pokuty. Teksty biblijne czytane w tym okresie wzywaj ą nas do pokuty, nawrócenia i odnowy ż ycia.

12 KOLOR FIOLETOWY Adwent, to czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem. Przygotowujemy się do niego przez pokutę i oczyszczenie, stąd kolor szat liturgicznych jest fioletowy. Kolor fioletowy szat liturgicznych to znak oczekiwania, pokuty, nawrócenia.

13 W czasie Adwentu Pan Bóg wzywa nas do pracy nad sobą, aby właściwe przygotować nasze serce na przyjście Zbawiciela. Dlatego też w Adwencie Kościół zaleca: - powstrzymać się od udziału w hucznych zabawach, - uczestniczyć w rekolekcjach, - przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania - praktykować dobre uczynki.

14 Święty Jan Chrzciciel wzywa każdego z nas: Nawróćcie się, bo bliskie jest Królestwo niebieskie. Przygotujcie drogę Panu. Dla Niego prostujcie ścieżki ( Mt 3, 1-6 )

15 Adwentowe kroki do Boga: Adwentowe kroki do Boga: codzienna modlitwa udział w Roratach rekolekcje adwentowe spowiedź adwentowa postanowienia adwentowe dobre uczynki codzienny rachunek sumienia

16 Przygotujcie drogę Panu…

17 Codzienna modlitwa Modlitwa to sprawa kochającego serca – jeśli kochasz Pana Boga, nigdy nie zapomnisz o modlitwie…

18 Rekolekcje Rekolekcje adwentowe adwentowe To czas święty, który daje Ci dobry Bóg… Nie zlekceważ tego !

19 Uczestniczenie w Roratach Codziennie o godz. 17.00 Przeżyj każdy dzień adwentu z Panem Bogiem…

20 Spowiedź adwentowa Pojednaj się z Bogiem i z ludźmi …

21 Postanowienia adwentowe

22 DOBRE UCZYNKI Wszyscy wiedzą, że przed Panem Bogiem trzeba stanąć z sercem pełnym dobrych uczynków. Dlatego szczególnie podczas Adwentu starajmy się wzajemnie sobie pomagać, czynić wiele dobroci i miłości.

23 codzienny codzienny rachunek rachunek sumienia sumienia

24 MARANA THA ! PRZYJD Ź PANIE JEZU !

25 Katecheza4-5.12.2012r. Temat: Adwent czasem oczekiwania na Zbawiciela. Przygotujcie drogę Panu, dla Niego p pp prostujcie ścieżki (Jan Chrzciciel) Adwent to czas 4 tygodni, który przypomina nam, że celem życia chrześcijanina jest spotkanie z Jezusem Chrystusem. Spotkanie to dokona się 1)w tajemnicy Bożego Narodzenia 2) w dniu Paruzji (drugie przyjście Chrystusa na ziemię) Przygotowujemy się do niego przez: - c- c- c- codzienną modlitwę - u- u- u- uczestniczenie we Mszy św. roratniej - u- u- u- udział w rekolekcjach i spowiedź adwentową - p- p- p- pomoc bliźniemu - p- p- p- postanowienia adwentowe Wzorem naszego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja – Matka Zbawiciela.

26 Praca domowa Zastanów się i napisz, co chciałbyś ofiarować Jezusowi w tegorocznym Adwencie? (postanowienie adwentowe) Wykonaj lampion adwentowy i postaraj się uczestniczyć w Roratach.

27 Czekam na Ciebie, dobry Boże. Przyjdź do mnie Panie pospiesz się. Niechaj Twa Łaska mi pomoże. Chcę czystym sercem przyjąć Cię. Przyjdź do mnie, Panie. Mój dobry Boże. Przyjdź i nie spóźniaj się. Przyjdź do mnie, Panie. Przyjdź z Łaską swoją. Przyjdź i nie spóźniaj się.

28 Wśród licznych trosk i niepokojów. Kiedy już sił nie starcza nam. Karmisz nas Panie Swoim Ciałem. Tyś nasza Moc, nasz Bóg i Pan. Przyjdź do nas, Panie. Nasz dobry Boże. Przyjdź i nie spóźniaj się. Przyjdź do nas, Panie. Przyjdź z Łaską swoją. Przyjdź i nie spóźniaj się.


Pobierz ppt "Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle. Twojego przyjścia, czeka świat cały. Sercem gorącym przyzywa Cię. Spójrz, tęskniony na tej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google