Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle

Коpie: 1
Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle"— Zapis prezentacji:

1 Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle
Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle. Twojego przyjścia, czeka świat cały. Sercem gorącym przyzywa Cię. Spójrz, tęskniony na tej ziemi, przyjdź, o Jezu, pociesz nas! Szczerze kochać Cię będziemy. Przyjdź, o Jezu, bo już czas.

2 Marana tha! Przyjdź Panie Jezu! Czekamy na Ciebie…

3 Adwent * powinniśmy Go oczekiwać
( pochodzi od łac. „adventus” ) oznacza czekanie na przyjście Zbawiciela Jako ludzie wierzący * powinniśmy Go oczekiwać * powinniśmy na to spotkanie z Nim przygotować się.

4 Pierwsza część Adwentu
(do 16 grudnia) akcentuje prawdę o paruzji, czyli o ponownym ( drugim) przyjściu Chrystusa na świat W przypadku każdego z nas to spotkanie może nastąpić w godzinę naszej śmierci.

5 Druga część Adwentu (od 17 grudnia) jest czasem przygotowania
na uroczystość Bożego Narodzenia ( pierwsze przyjście na świat Jezusa Chrystusa )

6 Adwentowe oczekiwania
trwają 4 niedziele… Wzorem oczekiwania na przyjście Jezusa i przewodniczką jest Matka Boża. (przypomina nam Ją świeca – roratka)

7 przybrana w białą wstążkę oznacza:
Świeca Maryjna przybrana w białą wstążkę oznacza: przywilej niepokalanego poczęcia Maryi, jej czyste, święte i nieskalane życie poświęcone całkowicie Bożemu Synowi. Msza święta odprawiana ku czci Maryi nazywa się Roratami. ( łac.”rorate” co znaczy „tęsknić” )

8 WIENIEC ADWENTOWY Jednym z najbardziej wymownych zwyczajów
adwentowych jest wieniec. Ten niemiecki zwyczaj znany jest w Polsce od ponad 160 lat. Umieszczone na wieńcu cztery świece symbolizujące cztery niedziele adwentowe. Świece zapala się w kolejne niedziele Adwentu.

9 LAMPION ADWENTOWY Stanowi on formę czworoboku
zamkniętego, którego ścianki, podklejone od wewnątrz kolorową bibułką, przypominają gotyckie witraże. Wewnątrz umieszcza się światło. W niektórych parafiach zachował się piękny zwyczaj, że ludzie gromadnie i ze światłami śpieszą na roraty

10 WĘDRUJĄCA FIGURKA MATKI BOŻEJ
Zwyczaj ten praktykowany jest w wielu polskich parafiach. Polega na przyjmowaniu po roratach figury Matki Bożej z kościoła do tej rodziny, której dziecko wyciągnęło szczęśliwy los. W ten sposób ponawia się scena sprzed 2000 lat, kiedy to Maryja udała się do domu Elżbiety przed przyjściem na świat Zbawiciela.

11 Adwent czasem nawrócenia
Adwent nie ma charakteru pokutnego w takim samym sensie jak Wielki Post. Jest jednak również czasem nawrócenia i pokuty. Teksty biblijne czytane w tym okresie wzywają nas  do pokuty, nawrócenia i odnowy życia.

12 KOLOR FIOLETOWY Adwent, to czas radosnego
Kolor fioletowy szat liturgicznych to znak oczekiwania, pokuty, nawrócenia. Adwent, to czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem. Przygotowujemy się do niego przez pokutę i oczyszczenie, stąd kolor szat liturgicznych jest fioletowy.

13 W czasie Adwentu Pan Bóg wzywa nas do pracy nad sobą, aby właściwe przygotować nasze serce na przyjście Zbawiciela. Dlatego też w Adwencie Kościół zaleca: - powstrzymać się od udziału w hucznych zabawach, uczestniczyć w rekolekcjach, - przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania - praktykować dobre uczynki.

14 Święty Jan Chrzciciel wzywa każdego z nas: „Nawróćcie się,
bo bliskie jest Królestwo niebieskie. Przygotujcie drogę Panu. Dla Niego prostujcie ścieżki” ( Mt 3, 1-6 )

15 Adwentowe kroki do Boga:
codzienna modlitwa udział w Roratach rekolekcje adwentowe spowiedź adwentowa postanowienia adwentowe dobre uczynki codzienny rachunek sumienia

16 Przygotujcie drogę Panu…

17 Codzienna modlitwa Modlitwa to sprawa kochającego serca –
jeśli kochasz Pana Boga, nigdy nie zapomnisz o modlitwie…

18 adwentowe Rekolekcje To czas święty, który daje Ci dobry Bóg…
Nie zlekceważ tego !

19 Uczestniczenie w Roratach Codziennie o godz. 17.00
Przeżyj każdy dzień adwentu z Panem Bogiem…

20 Spowiedź adwentowa Pojednaj się z Bogiem i z ludźmi…

21 Miej oczy otwarte na potrzeby innych
Postanowienia adwentowe Miej oczy otwarte na potrzeby innych

22 DOBRE UCZYNKI Wszyscy wiedzą, że przed Panem Bogiem
trzeba stanąć z sercem pełnym dobrych uczynków. Dlatego szczególnie podczas Adwentu starajmy się wzajemnie sobie pomagać, czynić wiele dobroci i miłości.

23 codzienny rachunek sumienia

24 Adwent MARANA THA ! PRZYJDŹ PANIE JEZU !

25 „Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki”
Katecheza r. Temat: Adwent czasem oczekiwania na Zbawiciela. „Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki” (Jan Chrzciciel) Adwent to czas 4 tygodni, który przypomina nam, że celem życia chrześcijanina jest spotkanie z Jezusem Chrystusem. Spotkanie to dokona się w tajemnicy Bożego Narodzenia 2) w dniu Paruzji (drugie przyjście Chrystusa na ziemię) Przygotowujemy się do niego przez: codzienną modlitwę uczestniczenie we Mszy św. roratniej udział w rekolekcjach i spowiedź adwentową pomoc bliźniemu postanowienia adwentowe Wzorem naszego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja – Matka Zbawiciela.

26 Praca domowa Zastanów się i napisz, co chciałbyś ofiarować Jezusowi w tegorocznym Adwencie? (postanowienie adwentowe) Wykonaj lampion adwentowy i postaraj się uczestniczyć w Roratach.

27 Czekam na Ciebie, dobry Boże.
Przyjdź do mnie Panie pospiesz się. Niechaj Twa Łaska mi pomoże. Chcę czystym sercem przyjąć Cię. Przyjdź do mnie, Panie. Mój dobry Boże. Przyjdź i nie spóźniaj się. Przyjdź z Łaską swoją.

28 Wśród licznych trosk i niepokojów.
Kiedy już sił nie starcza nam. Karmisz nas Panie Swoim Ciałem. Tyś nasza Moc, nasz Bóg i Pan. Przyjdź do nas, Panie. Nasz dobry Boże. Przyjdź i nie spóźniaj się. Przyjdź z Łaską swoją.


Pobierz ppt "Czekam na Ciebie, Jezu mój mały, ciche błaganie, ku niebu śle"

Podobne prezentacje


Reklamy Google