Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pytanie: Co Jezus Chrystus chce ci ofiarować w sakramencie pokuty i pojednania?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pytanie: Co Jezus Chrystus chce ci ofiarować w sakramencie pokuty i pojednania?"— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Pytanie: Co Jezus Chrystus chce ci ofiarować w sakramencie pokuty i pojednania?

5 PODSUMOWANIE Grzech rani nasze serce. Tnie je. Sprawia, że cierpimy. Lekarzem jest Bóg. To on może dokonać uzdrowienia w naszym sercu. Do tego potrzebne jest otwarcie na Niego. Pozwolenie by mógł zagościć w nas. On wskaże ci sens całego życia. Bogu zależy na więzi osobistej z człowiekiem. Jezus Chrystus za ciebie umarł. Ofiarował się za ból który nosisz.

6 Co Jezus Chrystus chce ci ofiarować w sakramencie pokuty i pojednania? Co Jezus Chrystus chce ci ofiarować w sakramencie pokuty i pojednania? -Odpuszczenie grzechów. -Odpuszczenie grzechów. -Nowe stworzenie, nowe życie, nową wolność -Nowe stworzenie, nowe życie, nową wolność -Spokój sumienia -Spokój sumienia -Usprawiedliwienie -Usprawiedliwienie -Odnowienie przyjaźni z Bogiem, pojednanie się z Nim, z drugim człowiekiem i z samym sobą. -Odnowienie przyjaźni z Bogiem, pojednanie się z Nim, z drugim człowiekiem i z samym sobą.

7 Jeden do wyboru, odpowiedź uzasadnij w kilku zdaniach: Jeden do wyboru, odpowiedź uzasadnij w kilku zdaniach: Co powinien zrobić grzesznik, gdy chce wrócić do Pana Boga? Co powinien zrobić grzesznik, gdy chce wrócić do Pana Boga? Przeczytaj z Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 15,11-32) przypowieść o synu marnotrawnym. Podaj nowe propozycje tytułu tej przypowieści. Przeczytaj z Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 15,11-32) przypowieść o synu marnotrawnym. Podaj nowe propozycje tytułu tej przypowieści. Ze strony www.spowiedz.pl sprawdź kiedy odbywa się sakrament pokuty i pojednania w jednym z wybranych kościołów. Ze strony www.spowiedz.pl sprawdź kiedy odbywa się sakrament pokuty i pojednania w jednym z wybranych kościołów.www.spowiedz.pl Praca domowa

8 Paweł Moskwiak Klasa II gimnazjum Sakrament pokuty i pojednania


Pobierz ppt "Pytanie: Co Jezus Chrystus chce ci ofiarować w sakramencie pokuty i pojednania?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google