Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warto mieć kapitał, czyli na szlaku sukcesu KUJON CZY INWESTOR.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warto mieć kapitał, czyli na szlaku sukcesu KUJON CZY INWESTOR."— Zapis prezentacji:

1 Warto mieć kapitał, czyli na szlaku sukcesu KUJON CZY INWESTOR

2 Sukces - działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu r ó wnowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia. Kapitałem według ogólnej definicji jest majątek, który może dostarczyć jego właścicielowi korzyści w postaci tzw. wartości dodanej.

3

4

5 Cele inwestora: inwestowanie w siebie, zasoby na przyszłość, profesjonalizm, rozwijanie się, dążenie do satysfakcji z pracy. Cele kujona: lepsza przyszłość, dobra praca, pieniądze, satysfakcja, zapewnienie d ó br osobistych.

6 Nigdy nie pozwól swojej szkole stanąć na drodze Twojej edukacji (Mark Twain) Edukacja = Reprezentowanie Siebie

7 Doświadczenie, bez presji lepsza praca, lepsze wypowiadanie się. Sukces zawodowy niesie wartości materialne i duchowe. Nie zatracajmy się w małych, nieistotnych sprawach wybierajmy większe możliwości. W zarządzaniu własną karierą nie chodzi o to, by nie ponosić koszt ó w w og ó le, ale by je optymalizować. Satysfakcja z pracy jest potrzebna, aby ją dobrze wykonywać.

8 Motywację trzeba dobrze wykorzystać … Pierwsze kroki ku osiągnięciu swojego celu są zawsze najtrudniejsze. Tutaj liczy się wytrwałość. Dlatego tak mało osób osiąga swoje cele. Brakuje im wytrwałości w podjętym działaniu. Gdy napotykają trudności, odpuszczają sobie... Tracą wiarę we własne siły i kończą podróż, zanim się zdążą rozpędzić.

9

10 John Davison Rockefeller Umiejętność przekonywania ludzi stała się w dzisiejszym świecie towarem, za który jestem gotowy płacić więcej, niż za jakikolwiek inny

11 W wieku 16 lat zatrudnił się w przedsiębiorstwie "Hewitt and Tuttle" za 50 centów dziennie. Wtedy też obiecał, że część swojego wynagrodzenia odda na cele dobroczynne. Płacił swoim pracownikom więcej niż konkurencja oraz nagradzał pomysły ulepszające prowadzenie przedsiębiorstwa, przez co firma nie doświadczała fali strajków, powszechnych w owym czasie. Przechodząc na emeryturę skierował swoją działalność w stronę dobroczynności.

12

13 Bill Gates (właściwie William Henry Gates III) Gdy przyjmiesz, że negatywne wieści nie są czymś złym, lecz dowodem na potrzebę zmiany, nie mogą cię już one pokonać. Są dla ciebie nauką

14 W szkole podstawowej Gates był wyróżniającym się uczniem, szczególnie w matematyce i innych naukach ścisłych. W wieku 14 lat Gates podjął się nowego przedsięwzięcia o nazwie Traf-O-Data. Jego celem miało być stworzenie urządzenia do pomiaru ruchu ulicznego na bazie procesora Intel 8008. Gates zarobił na tym 20 000 dolarów, jednak, gdy wydało się, że ma 14 lat, przedsięwzięcie straciło początkową dynamikę. Gates posiada kilka inwestycji poza Microsoftem, które w 2006 przyniosły mu zysk w wysokości 966 667 dolarów. W 1989 założył firmę Corbis zajmującą się grafiką. W 2004 został dyrektorem Berkshire Hathaway.

15

16

17 CECHYKUJONINWESTORKUJON I INWESTOR duża łatwość uczenia się34176 nosi koszulę, bluze i kurtkę w spodniach34212 niepowodzenie to powód do zamartwiania się35157 różnorodne zainteresowania18336 nie zerwie się, choćbyś proponował mu milion42133 skuteczność w zdobywaniu i przetwarzaniu informacji21307 ma twórczą wyobraźnie18363 umiejętność rozwiązywania problemów13432 introwertyk28263 nietowarzyski45102 perfekcjonista192712

18 Warto zwrócić uwagę, że uczniowie wskazali na łatwość uczenia się kujona a u inwestora najbardziej znamienną cechą była umiejętność rozwiązywania problemów


Pobierz ppt "Warto mieć kapitał, czyli na szlaku sukcesu KUJON CZY INWESTOR."

Podobne prezentacje


Reklamy Google