Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MATEMATYKA W BANKU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MATEMATYKA W BANKU."— Zapis prezentacji:

1 MATEMATYKA W BANKU

2 Lokaty bankowe Lokata bankowa to wciąż najpopularniejszy sposób oszczędzania pieniędzy. Zyski są większe niż przy prowadzeniu zwykłego rachunku bankowego, a ryzyko mniejsze niż przy inwestowaniu w papiery wartościowe. Aby lokata przynosiła wymierne korzyści warto zainwestować w nią więcej niż zawartość świnki skarbonki.

3 Co to jest lokata? Lokata bankowa to forma umowy z bankiem, którą zawieramy w momencie wpłaty na konto określonej sumy pieniędzy. Najczęściej zobowiązujemy się wtedy, że nie wypłacimy tej kwoty przed upływem terminu podanego w umowie, a bank odda nam je wtedy wraz z naliczonymi odsetkami.

4 Każdy, kto chce odłożyć trochę pieniędzy na lokacie, staje przed pytaniem, gdzie to zrobić. Nie warto wybierać pierwszego lepszego banku, bowiem szybko może się okazać, że nasze ciężko zarobione pieniądze są śmiesznie nisko oprocentowane. Dlatego też trzeba uważnie rozejrzeć się wśród wszystkich ofert, nie tylko tych największych banków. ?

5 Stan konta po upływie roku można obliczyć następująco:
Gdy oddasz do banku na przechowanie przez rok pewną kwotę pieniędzy, to bank po roku dopisze do twojego konta pewną kwotę tzw. odsetki. Stan konta po upływie roku można obliczyć następująco: Kwota wpłacana + x% wpłaconej kwoty = kwota powiększona o odsetki

6 Odsetki Odsetki – koszt pozyskania klientów dla banku(lokaty) lub przychód wynikający z udostępnienia przez bank kapitałów (np. kredytów). Wysokość odsetek zależy od stopy procentowej (p), wielkości kapitału (k) i czasu (t), na jaki został on udostępniony.

7 Okres umowy z bankiem w zależności od naszych potrzeb jest różny,
Możemy na przykład zawrzeć umowę na rok, na 6 miesięcy lub na 3 miesiące. Stopy oprocentowania proponowane przez banki zawsze dotyczą okresu rocznego, dlatego jeżeli zawieramy umowę z bankiem na okres inny niż rok, korzystamy ze wzoru:

8 Wartość kapitału + czas/12 m-cy *
x% wartości kapitału = kwota powiększona o odsetki

9 Istotny jest również zastosowany kalendarz naliczania odsetek, który określa liczbę dni w roku (d) użytą do obliczeń. W zależności od przyjętego rozwiązania może być to 360 lub 365 dni.

10

11 KONIEC :)


Pobierz ppt "MATEMATYKA W BANKU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google