Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE ID grupy: B6 Lokalizacja: Augustów - obóz Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy: Najlepsze dopiero przed nami, czyli co dalej po gimnazjum? Semestr/rok szkolny: wakacje 2010/11

3 Obóz naukowy 19-25.08.11r.

4 Co dalej po gimnazjum... Często zastanawiamy się jaką ścieżkę kariery wybrać. Technikum, liceum a może szkoła zawodowa? Przecież od tej decyzji zależy nasza przyszłość. Zapewne każdy z nas chciałby wieść spokojne i uporządkowane życie. Dzięki naszym zajęciom dowiedzieliśmy się który z zawodów najbardziej pasuje do naszego charakteru i w jakim kierunku powinniśmy podążać.

5 Zawód a charakter EKSTRAWERTYCY: Powinni wybierać zawody takie jak menadżer, nauczyciel, opiekunka, sekretarka, barman, sprzedawca, przedstawiciel handlowy czy pracownik społeczny INTROWERTYCY: Powinni wybierać zawody takie jak księgowy, informatyk, kierowca, naukowiec, literat, kompozytor czy bibliotekarz Wybór zawodu zależy głównie od naszego charakteru. Podczas jego wyboru powinniśmy zwracać uwagę na nasze słabe i mocne strony. Ludzie dzielą się na 2 grupy: ekstrawertyków (ludzi otwartych, skierowanych do zewnątrz: do ludzi i świata) oraz introwertyków (ludzi zamkniętych, skierowanych do wewnątrz: do własnych przemyśleń) Dlatego też:

6 Ekstrawertycy Ekstrawertycy to osoby łatwo nawiązujące kontakty. Praca w grupie nie sprawia im żadnych trudności.

7 Introwertycy Introwertycy to osoby lubiące samotność. Ciężko jest im odnaleźć wspólny język z innymi. Wolą pracować w odosobnieniu.

8 Aspiracje życiowe Jednym z ważnych stymulatorów ludzkiego działania są aspiracje. Powodują one podejmowanie różnych form aktywności. Sprzyjają czynnemu uczestnictwu i zaangażowaniu w wykonywanie zadań realizowanych przez jednostki i grupy społeczne. Ogółem ujmując są to dążenia do osiągnięcia czegoś, pragnienia dojścia do celu. Dlatego też: wysokie aspiracje = wysokie osiągnięcia niskie aspiracje = niskie osiągnięcia

9 Własna wartość Poczucie własnej wartości jest bardzo ważne. Każdy z nas powinien znać swoje mocne i słabe strony. To pomaga nam stwierdzić czy jesteśmy optymistami, czy też myślimy pesymistycznie. Złe nastawienie utrudnia nam komunikowanie się z innymi, a co za tym idzie-znalezienie pracy. Kliknij, aby dodać tekst

10 Kariera a rodzina Podczas zajęć przeprowadziliśmy ankietę, z której wynikło, że dla kobiet najważniejsza jest rodzina. Owszem, kariera i awans są ważne, ale nigdy nie mogą być ważniejsze od domu i najbliższych. Z kolei mężczyźni marzą o stworzeniu własnej firmy. Pragną by zarządzać wielką organizacją i podejmować decyzje mające wpływ na prace innych ludzi. V.S.

11 Wewnątrzsterowność Cecha osobowości przejawiająca się poleganiem na własnych sądach i samodzielnością w podejmowaniu decyzji. Jest ona przeciwstawiana zewnątrzsterowności.

12 Zewnątrzsterowność Cecha osobowości przejawiająca się poleganiem na innych osobach, zależności od ich decyzji i od innych sił zewnętrznych. Jest ona przeciwstawiana wewnątrzsterowności.

13 Co zyskaliśmy? Efektem naszej pracy są indywidualne profile osobowościowe, które otrzymał każdy z nas. Pomogą nam one w przyszłości kształtować ścieżkę rozwoju zawodowego oraz rozwijać naszą karierę.

14 Galeria obozowa ;)

15


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google