Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolfsburg Wolfsburg - miasto na prawach powiatu w środkowych Niemczech, na wschód od Hanoweru i na północ od Brunszwiku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolfsburg Wolfsburg - miasto na prawach powiatu w środkowych Niemczech, na wschód od Hanoweru i na północ od Brunszwiku."— Zapis prezentacji:

1 Wolfsburg Wolfsburg - miasto na prawach powiatu w środkowych Niemczech, na wschód od Hanoweru i na północ od Brunszwiku.

2 Pierwszą oficjalną nazwą miasta była nazwa Stadt des KdF Wagens - Wolfsburg. Termin KdF jest skrótem od nazistowskiego ruchu Kraft durch Freude - Siła poprzez Radość. Po II wojnie światowej Stadt des KdF Wagens - Wolfsburg stał się Wolfsburgiem.

3 Miasto wchłonęło sąsiednie miasta Fallersleben (urodził się tu autor hymnu niemieckiego August Heinrich Hoffmann von Fallersleben) i Vorsfelde a także inne miejscowości stając się po raz pierwszy miastem stutysięcznym.

4 Polskie akcenty: Zawodnikami tutejszego klubu piłkarskiego byli Andrzej Juskowiak, Waldemar Kryger i Krzysztof Nowak. Obecnie piłkarzem VFL Wolfsburg jest Jacek Krzynówek.

5 Koncern Volkswagena przejął Fabrykę Samochodów Rolniczych (Tarpan) z Poznania, wielu Polaków pracuje dziś w macierzystych zakładach Volkswagena w Wolfsburgu i na odwrót także Niemców w poznańskiej fili zakładów VW.

6 Zamek Wolfsburg Pierwsza wzmianka historyczna o zamku (warowni) Wolfsburg pochodzi z roku Byla to siedziba rodu szlacheckiego von Bartensleben

7 Autostadt to 42-hektarowy teren o charakterze parkowym, po 2 latach budowy oddano je do użytku w roku 2000.

8 Muzeum samochodów wszystkich marek koncernu to nie jedyna funkcja Autostadt, tutaj można osobiście odebrać wcześniej zamówiony samochód VW oraz wziąć udział w różnych imprezach rozrywkowych czy kulturalnych.

9 W Wolfsburgu znajduje się również: Muzeum Sztuki

10 Planetarium

11 Informacje zostały zaczerpnięte ze stron: http://pl. wikipedia
Informacje zostały zaczerpnięte ze stron: Jakub Sobierajski


Pobierz ppt "Wolfsburg Wolfsburg - miasto na prawach powiatu w środkowych Niemczech, na wschód od Hanoweru i na północ od Brunszwiku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google