Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miasto, które warto zobaczyć…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miasto, które warto zobaczyć…"— Zapis prezentacji:

1 Miasto, które warto zobaczyć…
BERLIN Miasto, które warto zobaczyć…

2 STADION OLIMPIJSKI w Berlinie – Został zbudowany potrzeby Igrzysk Olimpijskich w 1916 roku. Nie odbyły się z powodu I Wojny Światowej. W czasie Mistrzostw Świata rozegrano tutaj 6 meczów w tym finał. W 2008 roku odbył się jeden z największych koncertów piosenkarki Madonny. Koszt budowy w 2004 roku wynosił 242 mln. euro.

3 FERNSEHTURM Jest to najwyższa budowla w Niemczech i obecnie mierzy 368 metrów. Wewnątrz ma wysokość 203,8 metrów, znajduje się taras widokowy. Na wysokości 207,5 metrów położona jest restauracja z obrotowym pierścieniem na którym umieszczone są stoliki. Obecnie pierścień dokonuje pełnego obrotu wokół osi w ciągu pół godziny. Wieża telewizyjna stojąca w centrum Berlina. Została zbudowana w latach

4 PAŁAC CHARLOTTENBURG Zbudowany w latach Nazwę nadał Król Fryderyk I Pruski w 1705 roku na cześć zmarłej żony Zofii Charlotty Hanowerskiej. Oryginalny ogród był w stylu francuskim, obecny powstał po wojnie.

5 CZERWONY RATUSZ Wzniesiony w latach Siedziba burmistrza Berlina i rządu kraju. Nazwa budynku pochodzi od koloru fasady oraz czerwonej cegły, z której został wybudowany. Zbudowany w stylu północnowłoskiego późnego renesansu.

6 BRAMA BRANDENBURSKA Zabytkowa brama jest jednym z charakterystycznych punktów miasta. Budowana w latach Jest symbolem pokoju i wolności od w rocznicę Zjednoczenia Niemiec. Ma wysokość 26 metrów i 65,5 metra. Zabytek znajduje się na niemieckich rewersach monet jako symbol zjednoczenia państwa.

7 MOST OBERBAUM Łączy dzielnicę Friedrichshain i Kreuzberg, które zostały podzielone przez mur berliński. Dzięki temu stał się ważnym symbolem jedności Berlina.

8 MUR BERLINSKI System umocnienia, długość ok 156km. Był on jednym z najbardziej znanych symboli zimnej wojny i podziału Niemiec.

9 WIEŻA GRUNWALDZKA Ma wysokość 56 metrów.
Zbudowana – 1898 z okazji stulecia urodzin pruskiego króla i cesarza Niemiec Wilhelma I Hohenzollerna. Zbudowana jest blisko jeziora Wannsee. Do trasu widokowego prowadzą 204 schody. Znajduję się też tam restauracja Ma wysokość 56 metrów.

10 MUZEUM BERGGRUENA Funkcjonuje od 1996 roku. Znajdują się tam obrazy i rzeźby wybitnych artystów klasycznego modernizmu. Jest to jeden z najwspanialszych prywatnych kolekcji sztuki na świecie.

11 REICHSTAG 1871 – 1918 Parlament II Rzeszy Niemieckiej Parlament Republiki Weimarskiej Po pożarze Reichstagu siedzibą parlamentu Trzeciej Rzeszy był budynek opery Kroll. Historycznie oznaczał zgromadzenie przedstawicieli w Niemczech, również w innych krajach.

12 Strony z których korzystaliśmy.
Przygotowali: Jakub Stoiński, Jakub Igła, Paula Dyzert, Magda Kramer.


Pobierz ppt "Miasto, które warto zobaczyć…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google