Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja okolica Izabela Śliwińska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja okolica Izabela Śliwińska."— Zapis prezentacji:

1 Moja okolica Izabela Śliwińska

2 Konin Miasto w środkowej Polsce nad rzeką Wartą w wschodniej części Województwa Wielkopolskiego. Mieszka tu ok. 80 tysięcy ludzi. W mieście są 3 elektrownie, kopalnia węgla brunatnego oraz jedyna w Polsce Huta Aluminium. Konin znajduje się na Szlaku Bursztynowym.

3 Legenda Konina Książę Leszek polując w nieprzebytych borach zapuścił się samotnie w las za jeleniem, gubiąc swoją drużynę. Podczas odpoczynku księcia dopadli smolarze, próbując go obrabować. Nagle wszyscy usłyszeli galop koni. Smolarze sądząc, że to przybywa na pomoc księciu jego drużyna - szybko zbiegli. Okazało się, że to stado dzikich koni spłoszyło smolarzy. Wdzięczny Leszek stworzył miasto Konin nad Wartą.

4 Okolice Konina Honoratka - wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, w gminie Ślesin. Golina - miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie konińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Golina. Kleczew - miasto położone we wschodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie konińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kleczew.

5 Zabytki Konina Słup Milowy – najstarszy znak drogowy w Europie Środkowo- Wschodniej. Mieści się przy kościele św. Bartłomieja na konińskiej Starówce. Kościół św. Bartłomieja, gotycki, o układzie bazylikowym, trójnawowy. Pochodzi z XIV w. Synagoga, wybudowana w latach , nawiązuje w stylu do budowli bizantyjskich. Rynek (dawniej zwany Rynkiem, Dużym Rynkiem, Rynkiem Pierwszym, obecnie Plac Wolności). Do 1786 r. Na jego środku stał ratusz. Wieża Ciśnień wybudowana na początku lat 20. XX w. położona przy dworcu PKP (obecnie galeria Wieża Ciśnień),

6 Koniec Autorka: Izabela Śliwińska
Bibliografia: Obrazki: Wikipedia Google Galeria Konin, 2010


Pobierz ppt "Moja okolica Izabela Śliwińska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google