Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego język niemiecki?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego język niemiecki?"— Zapis prezentacji:

1 Dlaczego język niemiecki?
DEUTSCH WAGEN TOUR Dlaczego język niemiecki?

2 DEUTSCH-WAGEN-TOUR Partnerzy projektu
Główny sponsor: Patronat honorowy:

3 Kilka faktów… Po niemiecku mówi się w: Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Lichtensteinie, Luksemburgu, Północnych Włoszech. To jeden z oficjalnych i roboczych języków Unii Europejskiej.

4 Kilka faktów… Język niemiecki jest: językiem ojczystym dla ok. 90 milionów ludzi na całym świecie językiem ojczystym dla ok. 18% obywateli Unii Europejskiej na pierwszym miejscu wśród języków używanych w Europie (j. angielski - ok. 13%)

5 Kilka faktów… Po języku angielskim niemiecki stanowi najbardziej rozpowszechniony i najczęściej nauczany język w Europie. Ok. 8% wszystkich stron internetowych jest w języku niemieckim. Ok. 10% książek na świecie jest napisanie w języku niemieckim.

6 Dlaczego język niemiecki?
Nauka niemieckiego rozwija umiejętności analityczno-logicznego myślenia. Bliskość Niemiec umożliwia łatwy kontakt z żywym językiem.

7 Dlaczego język niemiecki?
Niemcy to kraj: sceny teatralnej i muzycznej muzeów oraz sztuki współczesnej literatury, poetów, filozofów i pracy twórczej

8 Dlaczego język niemiecki?
Niemiecki jest językiem innowacji technicznych oraz nowoczesnych technologii. Foto: Bosch Uwe Miethe / Deutsche Bahn AG Lufthansa Bildarchiv Siemens - Pressebild

9 Dlaczego język niemiecki?
Niemcy są od wielu lat najważniejszym partnerem handlowym Polski. Polska z kolei jest najważniejszym partnerem Niemiec w Europie Środkowej i Wschodniej.

10 Dlaczego język niemiecki?
Znajomość języka niemieckiego zwiększa Twoje szanse zawodowe w kraju, w Niemczech i za granicą. Niemcy mają ogromny rynek pracy dostępny dla Polaków.

11 Dlaczego język niemiecki?
Na polskim rynku działa ponad 5000 firm z kapitałem niemieckim np. Volkswagen w Poznaniu. W Niemczech powstaje wiele firm polskich np. koncern naftowy ORLEN.

12 Dlaczego język niemiecki?
Język niemiecki jest ważnym językiem nauk ścisłych i humanistycznych. Niemcy to kraj innowacji w dziedzinie techniki, inżynierii oraz ochrony środowiska. Niemcy dbają o wysoki poziom rozwoju nauki i inwestują w badania.

13 Dlaczego język niemiecki?
Studia na niemieckich uczelniach: są niedrogie w porównaniu ze studiami w innych krajach europejskich oferują różnorodne programy kształcenia dla studentów obcokrajowców wielu Polaków studiuje w Niemczech

14 Dlaczego język niemiecki?
Niemcy mają bogatą ofertę stypendiów naukowych w różnych dziedzinach nauki : Stypendia DAAD – Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej Program ERASMUS

15 Niemiecki pomoże Ci zostać zwycięzcą!
Jeśli chcesz: ... mieć dobre osiągnięcia w nauce? ... podróżować? ... znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę? ... poznawać świat i ich mieszkańców? ... zostać obywatelem świata? ... korzystać z dóbr kultury europejskiej?

16 DEUTSCH WAGEN TOUR Kontakt Tel.

17 DAAD – Przedstawicielstwo w Warszawie
ul. Czeska 24/2 Warszawa Tel.: (22) Internet: i

18 Goethe Institut Warschau
ul. Chmielna 13 A Warszawa Tel.:   Internet:


Pobierz ppt "Dlaczego język niemiecki?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google