Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Natalia Latoch klasa 6b Warszawskie mosty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Natalia Latoch klasa 6b Warszawskie mosty."— Zapis prezentacji:

1 Natalia Latoch klasa 6b Warszawskie mosty

2 Mosty do roku 1944: Most Zygmunta Augusta Mosty łyżwowe i pontonowe
Most Ponińskiego Most Kierbedzia Most przy cytadeli

3 Most Zygmunta Augusta Pierwszy stały most w Warszawie zbudowany z drewna. Początek budowy miał miejsce w 1568 roku. Budowa została zakończona w 1573 roku przez Annę Jagiellonkę. Most był przez okres 30 lat, poczym zawalił się pod naporem wiosennej kry. Most znajdował się przy północnych murach Starego Miasta i ulicy Mostowej.

4 Mosty łyżwowe i pontonowe
W latach wybudowano 2 mosty, a w – 6 mostów.

5 Most Ponińskiego Wybudowany w 1775 roku u wylotu ulicy Bednarskiej, przeznaczony do normalnego ruchu. W 1781 i 1786 został uszkodzony przez lody i naprawiony.

6 Most Kierbedzia Pierwszy stały most stalowy. Zbudowano go w latach W 1915 wycofujące się z warszawy wojska rosyjskie wysadziły dwa środkowe przęsła. Most został odbudowany w 1916. Został ponownie zniszczony 13 września 1944 przez wojska niemieckie. Po wojnie na ocalałych filarach zbudowano nowy most, który został nazwany mostem Śląsko-Dąbrowskim.

7 Most przy cytadeli Most budowano od kwietnia 1873 r. i został otwarty w listopadzie 1875 r. Most był piętrowy. Jedna z części mostu przy Cytadeli została zniszczona w XX w. przez wycofujących się Rosjan, druga w 1944 przez wycofujących się Niemców. Po II wojnie światowej na filarach stanął istniejący do dziś most Gdański. Mosty po 1944

8 Mosty po roku 1945: Most Poniatowskiego Most Gdański
Most Śląsko-Dąbrowski Most Średnicowy Most Łazienkowski Most im. gen. Stefana Grota-Rowieckiego Most Świętokrzyski Most Siekierkowski Most Marii Skłodowskiej-Curie

9 Most Poniatowskiego Po raz pierwszy oddany do użytku w 1904 r., wielokrotnie uszkodzony, a ostatecznie zniszczony przez wycofujących się Niemców w 1944 r. Po wojnie został odbudowany jako pierwszy warszawski most już w 1946 r. W trakcie remontu w latach praskiej w pobliżu powstał Most Syreny.

10 Most Gdański Most kolejowy został zbudowany już w 1946 r. Most drogowy otwarto dopiero 31 lipca 1959 r. Most drogowy jest częścią obwodnicy śródmiejskiej. Most ma rzadko spotykaną konstrukcję, gdyż jest mostem dwupiętrowym.

11 Most Śląsko-Dąbrowski
Druga powojenna przeprawa mostowa w Warszawie. Zbudowano go w latach Nazwa mostu ma upamiętniać wkład Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego w odbudowę stolicy. W latach przeszedł generalny remont. Most jest mostem kołowo-tramwajowym.

12 Most Średnicowy Most kolejowy, który został zbudowany w latach w celu połączenia dworca Głównego z dworcem Terespolskim (Wschodnim). W 1944 r. most został wysadzony przez wycofujących się Niemców. W latach most został w zmienionej postaci odbudowany, na obniżonych o 5 m filarach.

13 Most Łazienkowski Most Łazienkowski, dawniej im. gen. Zygmunta Berlinga – został otwarty 22 lipca 1974 razem z Trasą Łazienkowską po trzech latach budowy. W latach zamknięto zjazdy z mostu na wał Miedzeszyński, zburzono i wybudowano je od nowa.

14 Most im. Gen. Stefana Grota-Rowieckiego
Most został zbudowany w latach jako część Trasy Toruńskiej i etapowej obwodnicy Warszawy. Most jest obok mostu Siekierkowskiego jednym z największych mostów Warszawy. Ma 645 m długości. Składa się z dwóch niezależnych konstrukcyjnie części, z których każda ma po cztery pasy ruchu.

15 Most Świętokrzyski Most został otwarty 6 października 2000 roku. Łączy Powiśle z Pragą w okolicach Portu Praskiego. Jest to najlepiej przystosowany do potrzeb rowerzystów most w Warszawie. Obecnie doskonale wrósł w krajobraz warszawski i stał się jednym z symboli miasta.

16 Most Siekierkowski Został oddany do użytku 21 września 2002 roku. Jego budowa wraz z drogami dojazdowymi trwała 2 lata. Most nie posiada żadnych podpór w nurcie rzeki. Most składa się z dwóch jezdni o trzech pasach ruchu w każdą stronę.

17 Most Marii Skłodowskiej-Curie
W 2009 roku została podpisana umowa na budowę. W 2012 r. 24 marca ten most został otwarty Most wcześniej był nazwany Most Północny Mosty po 1945

18 Dziękuję za czas poświęcony mojej prezentacji!!!
Koniec Dziękuję za czas poświęcony mojej prezentacji!!!


Pobierz ppt "Natalia Latoch klasa 6b Warszawskie mosty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google