Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIECI - DZIECOM.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIECI - DZIECOM."— Zapis prezentacji:

1 DZIECI - DZIECOM

2 Celem projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z Domu Dziecka
w Kożuchowie poprzez zbiórkę środków finansowych w okresie mikołajkowym, oraz uczulenie uczniów naszej szkoły na konieczność niesienia pomocy bardziej potrzebującym.

3 Uczestnicy projektu: klasa IIb

4 Projekt rozpoczęliśmy 16 października 2008r
Projekt rozpoczęliśmy 16 października 2008r. a zakończyliśmy 06 grudnia 2008r. wyjazdem do Kożuchowa. Spotykaliśmy się raz w tygodniu w czwartki w Sali nr 22, aby omawiać postępy w przygotowaniach do akcji oraz nakreślaliśmy plan działania na przyszły tydzień. Systematycznie ujawnialiśmy etapy realizacji projektu na założonym na stronie szkoły z klasą blogu.

5 Zadania projektu zostały równomiernie rozłożone pomiędzy uczestników projektu. Zadań było bardzo dużo: - przygotowanie plakatów - przygotowanie serduszek - rozreklamowanie akcji zorganizowanie i obsługa kawiarenki - pakowanie prezentów - pozyskiwanie sponsorów

6 Środki postanowiono zbierać dwutorowo: z jednej strony padł pomysł zorganizowania kawiarenki mikołajkowej, gdzie za 1zł można było nabyć ciasta i napoje przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły oraz zbiórka środków finansowych i rzeczowych od sponsorów z terenu Nowej Soli.

7 Uczniowie uświadomili sobie podczas realizacji projektu, że wspólna pracą mogą bardzo dużo osiągnąć, rozwiązać problemy, których nie rozwiązaliby samodzielnie. Oczywiście podczas pracy nad projektem nie obeszło się bez małych problemów, które na bieżąco staraliśmy się wspólnie rozwiązywać. Uczniowie zawsze pamiętali o harmonogramie pracy.

8 Kawiarenka Mikołajkowa

9

10 Pakowanie ubrań pozyskanych
od sponsorów.

11 Największą nagrodą za trud włożony w przygotowania i realizację projektu była radość i uśmiech dzieci z Domu Dziecka w Kożuchowie oraz podziękowania p. dyrektora placówki, które umieścił w naszym blogu.

12 Dzięki nam wychowankowie domu dziecka choć przez chwilę zapomnieli o swoim losie, a z pozyskanych przez nas pieniędzy  dyrekcja Domu Dziecka w Kożuchowie zakupiła swoim wychowankom słodycze, książki i gry komputerowe.

13 Przekazanie na ręce dyrektora placówki zebranych środków finansowych i rzeczowych.

14 40 000 zł Pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Kożuchowie
prowadzona jest w naszej szkole od 1992 roku. Zmieniają się uczniowie, lecz niezmiennie w projekt zaangażowane są te same nauczycielki. W ciągu szesnastu lat udało nam się zebrać i przekazać na konto Domu Dziecka w Kożuchowie już ponad


Pobierz ppt "DZIECI - DZIECOM."

Podobne prezentacje


Reklamy Google