Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa w Gostkowie w programie szkoła z klasą 2013/2014

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa w Gostkowie w programie szkoła z klasą 2013/2014"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa w Gostkowie w programie szkoła z klasą 2013/2014

2 Spotkanie otwierające 30 października 2013 r.
utworzenie Zespołu 2.0; omówienie harmonogramu zadań utworzenie listy zasobów szkoły; omówienie pytań i problemów; utworzenie planu działania.

3 Kolejna odsłona akcji - Szkoła z Klasą 2
Kolejna odsłona akcji - Szkoła z Klasą 2.0, skupia się na mądrym wprowadzaniu i wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w codziennej pracy szkolnej.

4 Harmonogram i zadania Dyrektora
Zadaniem dyrektora szkoły jest przedstawienie propozycji wykorzystania lub/i rozwoju zasobów TIK w szkole, oraz wprowadzenie tej propozycji w życie. Założenie profilu – r. Zadanie dyrektora – planowanie Zadanie dyrektora – realizacja  

5 Dyrektor wybiera jedno zadanie z proponowanej przez organizatorów listy, zgodnie z możliwościami i potrzebami swojej szkoły: Nasz pomysł na e-szkołę opracowanie i wdrożenie projektu e-nauczania w całej szkole); Nasi e-nauczyciele (zorganizowanie wsparcia i/lub szkolenia dla zainteresowanych nauczycieli, dotyczącego wykorzystania nowych technologii na lekcjach); Szkoła z Wi-Fi (zainstalowanie w szkole dostępnego dla wszystkich Wi-Fi);  Szkoła w sieci (założenie albo zmodyfikowanie szkolnej strony internetowej i zastosowanie jej w codziennej komunikacji z uczniami i rodzicami; Szkoła na platformie (wprowadzenie szkolnej platformy edukacyjnej, na której będą gromadzone i udostępniane szkolne materiały edukacyjne); Szkoła z e-dziennikiem (wprowadzenie e-dziennika w szkole i wykorzystanie go do poprawy jakości pracy szkoły); Komputery po lekcjach (udostępnienie uczniom sprzętu komputerowego i multimedialnego poza lekcjami). Po zrealizowaniu wybranych zadań dyrektor opisuje je na swoim profilu uczestnika na platformie Szkoły z klasą 2.0. 

6 Harmonogram i zadania koordynatora
Spotkanie otwierające – r. Debata szkolna – r. Kodeks 2.0 – r. Szkolny festiwal – r. Spotkanie podsumowujące – r.

7 Harmonogram i zadania nauczyciela
Założenie profilu – r. Debata klasowa – r. Zadanie TIK – r. Projekt edukacyjny – planowanie – r. Projekt edukacyjny – realizacja – r. Projekt edukacyjny – prezentacja – r.

8 Utworzenie zespołu 2.0 - zasady porozumiewania się
- harmonogram spotkań - zasady porozumiewania się - zarys projektu edukacyjnego - pomysły na zadania TIK - blogi – ile blogów powstanie, kto będzie się nimi opiekować

9 Zasoby naszej szkoły Ludzie (kto z nauczycieli i uczniów potrafi i chce korzystać z TIK) Umiejętności (znajomość programów, obsługi sprzętu, osoby, które mogą pomóc innym) Sprzęt Infrastruktura (internet, wi-fi, okablowanie, gniazdka elektryczne)

10 Pytania i problemy Jak najefektywniej wykorzystać dostępne zasoby?
Czy możliwe jest powiększenie zasobów? Za pomocą jakich narzędzi chcemy uczyć? Czy potrzebujemy coś jeszcze? Z czym muszą się zmierzyć nauczyciele w tym roku? Czy posiadane narzędzia TIK są dobrze rozdysponowane i wykorzystywane w zadowalającym stopniu?

11 Oprócz zadań realizowanych w ramach harmonogramu Szkoły z klasą 2.0
Plan działania Oprócz zadań realizowanych w ramach harmonogramu Szkoły z klasą 2.0 Rejestracja uczniów na platformie blogów Harmonogram wykorzystywania narzędzi TIK i zasady dokumentowania i monitorowania Zasady dostępności niektórych narzędzi TIK –czas i miejsce Nawiązanie współpracy z „Wioską internetowa” ( w ramach wybranego zadania: Nasz pomysł na e-szkołę) Cel – efektowne wykorzystywanie sprzętu otrzymanego w „Cyfrowej Szkole”

12 Przygotowała: Sylwia Szkuć w prezentacji wykorzystano: http://www. ceo
Przygotowała: Sylwia Szkuć w prezentacji wykorzystano: prezentację ppt. Autorstwa p. Jolanty rozińskiej:


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa w Gostkowie w programie szkoła z klasą 2013/2014"

Podobne prezentacje


Reklamy Google