Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” ~Jan Paweł II.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” ~Jan Paweł II."— Zapis prezentacji:

1 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” ~Jan Paweł II

2 W poniższej prezentacji pragniemy przedstawić kilka pomysłów na efektywne działania wolontariuszy. Chcemy swoją prezentacją zachęcić innych do działania. Nasze pomysły są łatwe do zorganizowania i mamy nadzieję, że chętnie zaangażuje się w nie wiele osób. W naszej szkole od 2005r. działa Szkolny Klub Wolontariusza „Serduszko”, który z powodzeniem realizuje zawarte w prezentacji akcje oraz wiele innych.

3 Działania: 1. Kiermasze ciast, pisanek wielkanocnych itp. 2
Działania: 1.Kiermasze ciast, pisanek wielkanocnych itp. 2. Udział w akcji ‘Twój Dar Serca dla Hospicjum’. 3. Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. 4. Opieka nad osobami potrzebującymi pomocy . 5.Festyn z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

4 1. Kiermasze ciast, pisanek wielkanocnych itp.

5 Do akcji angażowana jest cała społeczność szkolna
Do akcji angażowana jest cała społeczność szkolna. Ich zadanie polega na upieczeniu ciasta czy zrobieniu pisanek. Po przygotowaniu produktów, są one sprzedawane, a dochód przeznaczamy na cele charytatywne, np. opłacenie obiadów dla najuboższych uczniów naszej szkoły.

6 Jak widać, kiermasz to przyjemny i efektywny sposób pomocy innym!

7 2. Udział w akcji ‘Twój Dar Serca dla Hospicjum’.
Wolontariusze zorganizowali loterię fantową, koncert piosenki młodzieżowej oraz kiermasz ciast. Dzięki tym działaniom, w I edycji, udało nam się zebrać 3642,55 zł.

8 Każdy ma w domu niepotrzebne zabawki, gry planszowe, czy filmy
Każdy ma w domu niepotrzebne zabawki, gry planszowe, czy filmy. Wystarczy przynieść je do szkoły, aby uszczęśliwić uczestników zabawy, a jednocześnie zebrać pieniądze na Hospicjum.

9 3. Akcja ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ul
3. Akcja ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ul. Młynarskiej w Rykach poprzez udział w kweście 1 i 2 listopada.

10 Choć nie zawsze sprzyja nam pogoda, warto poświęcić czas na ratowanie zabytków, gdyż dzięki nim stale pamiętamy o naszych przodkach.

11 4. Opieka nad osobami potrzebującymi pomocy:
Pomoc osobom starszym w wykonywaniu drobnych prac domowych, robieniu zakupów; Pomoc uczniom z problemami w nauce; Dyżury w świetlicy środowiskowej.

12

13

14 Ty też bądź gotowy do pomocy, gdyż nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował;)

15 5. Festyn z okazji beatyfikacji Jana Pawła II
Odbędzie się przy ZSO nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach. W trakcie przygotowań jest wiele atrakcji, takich jak: kiermasz kwiatów, konkurs wiedzy o papieżu Polaku, pokaz talentów, taekwondo, przedstawienie przygotowane przez koło teatralne, konkursy rodzinne, występ zespołu muzycznego, w którym wokalistką jest uczennica naszego gimnazjum. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

16

17 Festyn to doskonała okazja do przyjemnego spędzania czasu i poszerzania wiedzy oraz wsparcia finansowego szkoły, a także zaprezentowania swoich telnetów i umiejętności.

18 Prezentację wykonały uczennice klasy III a gimnazjum: Katarzyna Niewczas Emilia Polak w ramach projektu „XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży – wolontariat na rzecz aktywności społecznej” Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 ul.15 Pułku Piechoty „Wilków” AK Ryki


Pobierz ppt "„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” ~Jan Paweł II."

Podobne prezentacje


Reklamy Google