Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Socrates Comenius COMENIUS - komponent programu SOCRATES - stanowi wyzwanie dla 350 tysięcy szkół w Europie i 69 milionów uczniów. Wspiera inicjatywy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Socrates Comenius COMENIUS - komponent programu SOCRATES - stanowi wyzwanie dla 350 tysięcy szkół w Europie i 69 milionów uczniów. Wspiera inicjatywy."— Zapis prezentacji:

1

2 Program Socrates Comenius COMENIUS - komponent programu SOCRATES - stanowi wyzwanie dla 350 tysięcy szkół w Europie i 69 milionów uczniów. Wspiera inicjatywy mające na celu podniesienie jakości edukacji szkolnej i promowanie świadomości wymiaru europejskiego w procesach edukacyjnych. Ma na celu wzbogacenie i uzupełnienie programów edukacyjnych krajów uczestniczących. Pomaga uczniom i nauczycielom w kształtowaniu poczucia przynależności do społeczności europejskiej - społeczności o różnych tradycjach, mającej jednak korzenie we wspólnej historii.

3 COMENIUS skierowany jest do wszystkich rodzajów i szczebli kształcenia, a w szczególności do następujących osób i instytucji: uczniowie, studenci i osoby uczestniczące w różnych formach kształcenia; kadra szkolna i bezpośrednio zaangażowana w edukację szkolną; wszystkie rodzaje placówek edukacyjnych publicznych i niepublicznych; osoby i instytucje zarządzające systemem edukacji na szczeblu lokalnym, regionalnym i centralnym. W odpowiednich Akcjach programu mogą także uczestniczyć inne publiczne lub prywatne instytucje i organizacje, a w szczególności: stowarzyszenia zajmujące się edukacją; ośrodki badawcze prowadzące profesjonalne analizy w dziedzinie edukacji. Dalsza część

4 Przygotowania do programu W naszej szkole odbywały się warsztaty mające przygotować i zapoznać uczniów z programem Socrates Comenius

5 Wizyta włoskich gości Goście z Włoch spędzili w Polsce wiele wspaniałych chwil dzięki dobrej organizacji i ciekawym wycieczkom.

6 Wizyta nauczycieli z innych państw W naszej szkole odbyło się spotkanie nauczycieli z Polski i innych krajów biorących udział w wymianie. W ten sposób mogli wymienić doświadczenia i poglądy.

7 We Włoszech Do Włoch pojechali uczniowie z Anglii i Polski. W programie było dużo zwiedzania, jak również konferencje, na których omawiano działania programu Socrates Comenius

8 Mecz we Włoszech We Włoszech odbył się mecz piłki nożnej, w którym brali udział zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

9 Mecz w Polsce Mecz pomiędzy drużyną polską a włoską zakończył się remisem 1: 1. Dziewczyny postanowiły kibicować gościom. Pod koniec spotkania na hali pojawili się dziennikarze z radia Bogoria.

10 Opiekunowie Nauczyciele z Włoch i Polski spotykali się w wielu miejscach, w szkole, przed halą sportową, jak również w pięknym parku.

11 Opiekunowie we Włoszech Będąc we Włoszech każdy miło spędzał czas…;)


Pobierz ppt "Program Socrates Comenius COMENIUS - komponent programu SOCRATES - stanowi wyzwanie dla 350 tysięcy szkół w Europie i 69 milionów uczniów. Wspiera inicjatywy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google