Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KRONIKA SKO Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 BTO w Białymstoku ul. Kalinowa 5 15-809 Białystok Opiekun SKO: Lucyna Kloza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KRONIKA SKO Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 BTO w Białymstoku ul. Kalinowa 5 15-809 Białystok Opiekun SKO: Lucyna Kloza."— Zapis prezentacji:

1 KRONIKA SKO Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 BTO w Białymstoku ul. Kalinowa 5 15-809 Białystok Opiekun SKO: Lucyna Kloza

2 O naszej szkole Społeczna Trójka istnieje już ponad 20 lat. To szkoła z ambicjami i szczęśliwymi uczniami. Pracuje w niej wielu aktywnych i oddanych pracowników. Uczy się w niej prawie 400 uczniów. Wielu z nich bierze udział w wielu konkursach, projektach i olimpiadach. Już po raz drugi bierzemy udział w konkursie SKO. Dzięki niemu uczymy się wielu ciekawych rzeczy o finansach, zarządzaniu własnym portfelem i oszczędzaniu. Możemy zatem częściej realizować swoje zamierzenia i spełniać większe marzenia.

3 NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA SZKOLNE

4 APELE SKO Zorganizowaliśmy trzy apele SKO: Oszczędzanie to podstawa Przygody z oszczędzaniem Pewnego razu w krainie Złotówkolandii… Przekazywaliśmy najważniejsze informacje o konkursie SKO, staraliśmy się zaciekawić dzieci ideą oszczędzania, zachęcaliśmy do brania udziału w konkursach szkolnych i edukowaliśmy na temat pieniądza – jego funkcji, możliwości i inwestowania.

5

6

7

8 SZKOLNE KONKURSY SKO Zorganizowaliśmy wiele szkolnych konkursów SKO: Bank SKO Makieta Złotówkolandii Bankomat SKO Fantazyjna portmonetka Znaczek pocztowy SKO Czarodziejska moneta Portret Żyrafki Lokatki Baśń ekonomiczna – Pewnego dnia w krainie Złotówkolandii… Wiersz o SKO i oszczędzaniu Pojęcia bankowe - Junior Najlepiej oszczędzający uczeń szkoły Konkurs Klasowy mistrz oszczędzania i Klasowy mistrz systematycznego oszczędzania

9

10

11

12

13

14

15 PRACE NAD MAKIETAMI

16

17

18

19

20

21 SZKOLNE AKCJE SKO Dzieci uczyły się czym jest Bank PKO BP, zwiedzały jego oddziały w Białymstoku, dowiadywały się po co oszczędzać i jak to robić, poznawały wartość pieniądza i jego historię, wspólnie z Żyrafką Lokatką przeżywały jej kolejne przygody.

22

23

24

25

26

27

28

29 GAZETKI SKO

30 WKŁADKA SKO W GAZETCE SZKOLNEJ Nasza szkolna gazetka Nasza trójka wychodzi co dwa miesiące. W tym roku postanowiliśmy dodawać do niej również wkładkę SKO, która zawiera ciekawe propozycje zabaw i konkursów oraz informacji.

31 AKCJE NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ W tym roku zaangażowaliśmy się w wiele akcji charytatywnych, dzięki którym pomogliśmy wielu potrzebującym z naszego środowiska i na całym świecie: Jarmark Bożonarodzeniowy Jarmark Wielkanocny Akcja charytatywna Światełko pamięci Wigilia to marzenie dzieci – koncert i jarmark charytatywny Konkurs i akcja charytatywna Pisanki, kraszanki, wyrywani Akcja charytatywna Dzień wszystkich kolorów świata Koncert charytatywny Spełniamy marzenia Zdążyć z pomocą – akcja charytatywna na rzecz fundacji Książka to dar Na pomoc zwierzakom – akcja charytatywna na rzecz schroniska dla zwierząt – zakup szczepionek z pieniędzy zarobionych i zebranych przez dzieci.

32

33

34

35

36

37

38

39

40 EKOLOGIA I ZDROWIE W ciągu roku nasza szkoła wzięła udział w kilku akcjach proekologicznych i prozdrowotnych. Nauczyliśmy się jak dbać o środowisko naturalne i o siebie samych. Sprzątaliśmy tereny Białegostoku, przeprowadzaliśmy lekcje i spotkania z leśnikiem, wyjeżdżaliśmy też do szkółek leśnych.

41

42

43

44

45

46

47

48

49 Akcje zarobkowe 2011/2012 Zbiórka makulatury i surowców wtórnych (dzieci indywidualnie i klasowo) Prace społeczne (indywidualnie w szkole, domu i rodzinie) Sprzedawanie ciast i poczęstunków Gazetka szkolna Nasza Trójka

50 Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu SKO!!!


Pobierz ppt "KRONIKA SKO Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 BTO w Białymstoku ul. Kalinowa 5 15-809 Białystok Opiekun SKO: Lucyna Kloza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google