Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KRONIKA SKO Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 BTO w Białymstoku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KRONIKA SKO Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 BTO w Białymstoku"— Zapis prezentacji:

1 KRONIKA SKO Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 BTO w Białymstoku
ul. Kalinowa 5 Białystok Opiekun SKO: Lucyna Kloza

2 O naszej szkole Społeczna „Trójka” istnieje już ponad 20 lat. To szkoła z ambicjami i szczęśliwymi uczniami. Pracuje w niej wielu aktywnych i oddanych pracowników. Uczy się w niej prawie 400 uczniów. Wielu z nich bierze udział w wielu konkursach, projektach i olimpiadach. Już po raz drugi bierzemy udział w konkursie SKO. Dzięki niemu uczymy się wielu ciekawych rzeczy o finansach, zarządzaniu własnym portfelem i oszczędzaniu. Możemy zatem częściej realizować swoje zamierzenia i spełniać większe marzenia.

3 NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA SZKOLNE

4 APELE SKO Zorganizowaliśmy trzy apele SKO: „Oszczędzanie to podstawa”
„Przygody z oszczędzaniem” „Pewnego razu w krainie Złotówkolandii…” Przekazywaliśmy najważniejsze informacje o konkursie SKO, staraliśmy się zaciekawić dzieci ideą oszczędzania, zachęcaliśmy do brania udziału w konkursach szkolnych i edukowaliśmy na temat pieniądza – jego funkcji, możliwości i inwestowania.

5

6

7

8 Zorganizowaliśmy wiele szkolnych konkursów SKO:
SZKOLNE KONKURSY SKO Zorganizowaliśmy wiele szkolnych konkursów SKO: „Bank SKO” „Makieta Złotówkolandii” „Bankomat SKO” „Fantazyjna portmonetka” „Znaczek pocztowy SKO” „Czarodziejska moneta” „Portret Żyrafki Lokatki” Baśń ekonomiczna – „Pewnego dnia w krainie Złotówkolandii…” Wiersz o SKO i oszczędzaniu „Pojęcia bankowe - Junior” Najlepiej oszczędzający uczeń szkoły Konkurs „Klasowy mistrz oszczędzania” i „Klasowy mistrz systematycznego oszczędzania”

9

10

11

12

13

14

15 PRACE NAD MAKIETAMI

16

17

18

19

20

21 SZKOLNE AKCJE SKO Dzieci uczyły się czym jest Bank PKO BP, zwiedzały jego oddziały w Białymstoku, dowiadywały się po co oszczędzać i jak to robić, poznawały wartość pieniądza i jego historię, wspólnie z Żyrafką Lokatką przeżywały jej kolejne przygody.

22

23

24

25

26

27

28

29 GAZETKI SKO

30 WKŁADKA SKO W GAZETCE SZKOLNEJ
Nasza szkolna gazetka „Nasza trójka” wychodzi co dwa miesiące. W tym roku postanowiliśmy dodawać do niej również wkładkę SKO, która zawiera ciekawe propozycje zabaw i konkursów oraz informacji.

31 AKCJE NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ
W tym roku zaangażowaliśmy się w wiele akcji charytatywnych, dzięki którym pomogliśmy wielu potrzebującym z naszego środowiska i na całym świecie: Jarmark Bożonarodzeniowy Jarmark Wielkanocny Akcja charytatywna „Światełko pamięci” „Wigilia to marzenie dzieci” – koncert i jarmark charytatywny Konkurs i akcja charytatywna „Pisanki, kraszanki, wyrywani” Akcja charytatywna „Dzień wszystkich kolorów świata” Koncert charytatywny „Spełniamy marzenia” „Zdążyć z pomocą” – akcja charytatywna na rzecz fundacji „Książka to dar” „Na pomoc zwierzakom” – akcja charytatywna na rzecz schroniska dla zwierząt – zakup szczepionek z pieniędzy zarobionych i zebranych przez dzieci.

32

33

34

35

36

37

38

39

40 EKOLOGIA I ZDROWIE W ciągu roku nasza szkoła wzięła udział w kilku akcjach proekologicznych i prozdrowotnych. Nauczyliśmy się jak dbać o środowisko naturalne i o siebie samych. Sprzątaliśmy tereny Białegostoku, przeprowadzaliśmy lekcje i spotkania z leśnikiem, wyjeżdżaliśmy też do szkółek leśnych.

41

42

43

44

45

46

47

48

49 Akcje zarobkowe 2011/2012 Zbiórka makulatury i surowców wtórnych (dzieci indywidualnie i klasowo) Prace społeczne (indywidualnie w szkole, domu i rodzinie) Sprzedawanie ciast i poczęstunków Gazetka szkolna „Nasza Trójka”

50 Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu SKO!!!


Pobierz ppt "KRONIKA SKO Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 BTO w Białymstoku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google