Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Współpraca IV LO ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Dorohusku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Współpraca IV LO ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Dorohusku."— Zapis prezentacji:

1 Współpraca IV LO ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Dorohusku

2 Współpraca ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Dorohusku została nawiązana w 2008r. Od tego czasu uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego pod opieką nauczycieli systematycznie odwiedzają wychowanków tej placówki. Wśród licealnej młodzieży organizowane są zbiórki pluszaków, zabawek, gier, książek i słodyczy, które przekazywane są jako prezenty Mikołajkowe. Uczniowie podczas wizyt wspólnie kolędują, prezentują krótkie przedstawienia i konkursy.

3 Cele działania : - Pobudzanie młodzieży do integracji z dziećmi niepełnosprawnymi - Pobudzanie młodzieży do integracji z dziećmi niepełnosprawnymi - Wyrabianie umiejętności podejmowania różnorodnych działań na rzecz innych - Wyrabianie umiejętności podejmowania różnorodnych działań na rzecz innych - Kształtowanie umiejętności organizowania wspólnej pracy - Kształtowanie umiejętności organizowania wspólnej pracy - Uwrażliwianie młodzieży na potrzeby innych osób, w tym dzieci i młodzieży o specyficznych potrzebach edukacyjnych - Uwrażliwianie młodzieży na potrzeby innych osób, w tym dzieci i młodzieży o specyficznych potrzebach edukacyjnych - Rozwijanie odpowiedzialności za działania podejmowane w najbliższym środowisku. - Rozwijanie odpowiedzialności za działania podejmowane w najbliższym środowisku.

4 Montaż słowno-muzyczny Czystość to zdrowie (2008r.)

5

6 Przekazanie książek, słodyczy i przyborów szkolnych zebranych wśród uczniów IV LO na nagrody w konkursie recytatorskim dla uczniów Ośrodka.

7 Część artystyczna o tematyce Bożonarodzeniowej (2009r.)

8

9 Wizyta Bożonarodzeniowa – wspólne kolędowanie, konkursy świąteczne i spotkanie z Mikołajem.

10

11

12 Świat konkursów i wizyta Św.Mikołaja (2012r.)

13

14 Rezultaty i korzyści : - Kształtowanie postawy tolerancji i wsparcia dla potrzebujących - Rozwijanie kreatywności i osobowości - Rozumienie emocji innych - Uwrażliwienie młodzieży na niesienie pomocy innym - Promocja placówki w środowisku lokalnym - Satysfakcja młodzieży i nauczycieli z efektów podjętych działań


Pobierz ppt "Współpraca IV LO ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Dorohusku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google