Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dom Samotnej Matki i Dziecka Adres: Ul. Karola Szymanowskiego 4a 03 - 477 Warszawa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dom Samotnej Matki i Dziecka Adres: Ul. Karola Szymanowskiego 4a 03 - 477 Warszawa."— Zapis prezentacji:

1 Dom Samotnej Matki i Dziecka Adres: Ul. Karola Szymanowskiego 4a 03 - 477 Warszawa

2 Działalność Domu Samotnej Matki i Dziecka Dom Samotnej Matki i Dziecka jest miejscem odnalezienia się kobiety w trudnych sytuacjach życiowych. Kobiety, które znalazły się w takiej sytuacji często pozbawione są wsparcia ze strony najbliższej rodziny, niejednokrotnie pozbawione są też dachu nad głową i środków do życia. W tej trudnej sytuacji mogą one uzyskać pomoc zgłaszając się do Miejskich lub Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, które skierują taką osobę do najbliższej placówki opiekującej się samotnymi matkami. Placówka taka gwarantuje czasowe zakwaterowanie oraz utrzymanie, a opiekunowie społeczni pomagą znaleźć pracę, mieszkanie i miejsce w żłobku lub przedszkolu dla dziecka. Zapewnią jej również opiekę medyczną i psychologiczno – pedagogiczną.

3 Już po raz drugi udało nam się nawiązać kontakt z Domem Samotnej Matki i Dziecka mieszczącym się przy ulicy Karola Szymanowskiego 4A w Warszawie. Tym razem naszym głównym celem było przygotowanie i przeprowadzenie zabawy mikołajkowej dla dzieci, które wraz ze swoimi matkami przebywają w tej placówce. Hurra, hurra

4 Nasza akcja rozpoczęła się w listopadzie i zakończyła się 8 grudnia 2008 roku kiedy to nasz szkolny wolontariat przekazał zebrane dary placówce. Przez cały ten okres na terenie naszej szkoły trwała zbiórka środków finansowych oraz prezentów dla dzieci. Pod okiem opiekunów szkolnego wolontariatu słuchacze klas rannych oraz zaocznych bardzo żywiołowo zaangażowali się w całą akcję przygotowania oraz przeprowadzenia zabawy mikołajkowej dla dzieci z Domu Samotnej Matki.

5 Z każdym dniem pokój, w którym zbierane były dary kurczył się, a ilość prezentów które nasi słuchacze przynosili dla dzieci oraz ich mam po raz kolejny przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W tym miejscu, jako opiekunowie szkolnego wolontariatu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w tą akcję. Szczególne podziękowania składamy nauczycielom, którzy mobilizowali naszych słuchaczy do udziału w akcji, uczniom klas rannych i zaocznych oraz każdej osobie, której los drugiego człowieka nie pozostał obojętny. Z całego serca dziękujemy!!! Opiekunowie szkolnego wolontariatu

6 Przez wiele dni nasz Święty Mikołaj za pośrednictwem Pani Kierownik Domu Samotnej Matki zbierał informacje o przebywających tam dzieciach, o tym ile mają lat, o czym marzą i uważnie zapisywał zebraną wiedzę w swoim tajnym notesie… Ho, ho, ho,,, a grzeczni byli?

7 Aż nadszedł dzień kiedy to nasz Mikołaj postanowił wyruszyć w daleką podróż … 8 grudnia 2008 roku o godz 11.00 nasi wolontariusze ze Świętym Mikołajem na czele wyruszyli saniami z Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 do Domu Samotnej Matki i Dziecka w Warszawie.

8 Na miejscu czekała na nas gromadka uradowanych dzieci ze swoimi mamami. Maluchy z niecierpliwością oczekiwały na przyjazd Świętego Mikołaja.

9 Nasi wolontariusze nie czekając długo zabrali się do ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy…. Były zabawy, tańce, konkursy, no i to na czekały wszystkie dzieci - prezenty!!! Radość maluchów oraz ich mam była ogromna, a nasi wolontariusze spisali się naprawdę na medal!

10 Ps. Osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób zaangażować się w pomoc dla Domu Samotnej Matki i Dziecka proszone są o bezpośredni kontakt z Kierownikiem placówki - Panią Ewą Hochmut Tel. 619 32 65, 619 34 37 Ps. Obejrzyj zdjęcia z zabawy mikołajkowej! Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Dom Samotnej Matki i Dziecka Adres: Ul. Karola Szymanowskiego 4a 03 - 477 Warszawa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google