Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOLNE KOŁO PCK W SZUBINIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOLNE KOŁO PCK W SZUBINIE"— Zapis prezentacji:

1 SZKOLNE KOŁO PCK W SZUBINIE
HUMANITARYZM POWSZECHNOŚĆ BEZSTRONNOŚĆ SZKOLNE KOŁO PCK W SZUBINIE NIEZALEŻNOŚĆ JEDNOŚĆ DOBROWOLNOŚĆ NEUTRALNOŚĆ

2 ZARZĄD: -prezes: Dorota Budziak -zastępca prezesa: Monika Masiakowska
SEKRETARZ: RENATA LORENC Henryk Dunant

3 NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA KOŁA:
-III miejsce w konkursie „Na najlepszą Grupę SIM PCK”; -powodzenie corocznych akcji: „Wyprawka dla Żaka”, „Dzień Walki z Głodem”, „Słodkie Święta dla wszystkich”, „Zając Wielkanocny pamięta o wszystkich.”, które pomogły biednym dzieciom z ZS w Szubinie; -duże zainteresowanie uczniów konkursami: na temat wiedzy o HIV/AIDS, „Mamo, Tato- proszę nie pal!”; -współpraca z miejskimi przedszkolami i przeprowadzanie akcji „Super Wiewiórka”; -liczny udział uczniów z poza koła w przemarszach przez Szubin: „Prawo humanitarne zawsze aktualne.”, „Śmiej się z PCK”, „Światowy Dzień Żywienia i Walki z Głodem”;

4 AKCJE, KTÓRE WSPIERAMY:
„Dni Honorowych Dawców Krwi”; „Ratowniczek”; „Dzień Walki z AIDS”; „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”; „Gorączka Złota”; „Śmiej się z PCK”- organizowana przez Zarząd Rejonowy PCK w Szubinie;

5 Dyplom i puchar za zajęcie III miejsca w konkursie „Na najlepszą Grupę SIM PCK”.

6 24 października sprzedawaliśmy ciasta i inne słodkości
24 października sprzedawaliśmy ciasta i inne słodkości. Zebraliśmy 35 zł, które zostały przeznaczone na paczki dla biednych dzieci. Od 6 do 15 września zbieraliśmy przybory szkolne oraz podręczniki dla najuboższych dzieci z naszej szkoły. Uczniowie pokazali swoje wielkie serducha. Z pomocą pani pedagog zrobiliśmy 16 paczek.

7 Dzień Walki z AIDS. 3 grudnia wybrani przedstawiciele z każdej klasy gimnazjum zmierzyli się z konkursem wiedzy o HIV/AIDS.

8 Mamo, Tato- proszę nie pal!
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wyboru 10 pytaniowego.

9 Nie pal! Nie pij! Nie bierz!
Jeden z trzech plakatów, który wisiał w szkole na głównym korytarzu. Miał za zadanie zniechęcać młodych ludzi do alkoholu. Autor: Renata Lorenc

10 Super Wiewiórka „Super Wiewiórka” ma na celu krzewienie podstaw PCK, zapoznanie z działaniem oraz zwracanie uwagi na potrzeby ludzi wśród najmłodszych. Zdjęcia te zostały zrobione w czasie zajęć w Przedszkolu nr 2. Spotykaliśmy się co tydzień na godzinę, w zajęciach brały udział dwie grupy.

11 „Uśmiechnij się z PCK” 25 października o godzinie 12:00 przed Szubińskim Domem Kultury uczniowie szubińskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele Urzędu Miejskiego i przybyli mieszkańcy wzięli udział w akcji „Uśmiechnij się z PCK”. Uczestnictwo polegało na 7 minutowym wspólnym śmiechu. Uczniowie przybyli w zabawnym przebraniu i kolorowym makijażu. Uczestnikom przebranym w najciekawsze stroje rozdawano maskotki, a dla wszystkich były słodycze. Kampania „Uśmiechnij się z PCK” ma charakter ogólnopolski. Jest to promocja bezstresowego, bezkonfliktowego, zdrowego stylu życia oraz tolerancji i szacunku dla drugiej osoby. „Uśmiech najkrótszą, najprostszą jest drogą do szczęścia, do ludzkich serc. Świat się piękniejszy otworzy przed Tobą, gdy tylko uśmiechniesz się”

12 List do P. J. Owsiaka Co roku staramy się o uzyskanie fantoma, lecz jeszcze nasza prośba nie została pozytywnie rozpatrzona.

13 List zwrotny od Pana Owsiaka.

14 Główną organizatorką i realizatorką powyższych akcji jest Renata Lorenc. Pomagają oraz wspierają ją inni członkowie koła oraz opiekunka Teresa Urbańska.

15 GALERIA

16 Zbiórka odzieży używanej

17 Zebranie Szkolnego Koła PCK

18 Pierwsza pomoc w szkołach

19 Dni PCK


Pobierz ppt "SZKOLNE KOŁO PCK W SZUBINIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google