Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TYDZIEŃ WOLONTARIATU. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mają na uwadze dobro innych i pomagają w różny sposób. Nie od dziś………

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TYDZIEŃ WOLONTARIATU. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mają na uwadze dobro innych i pomagają w różny sposób. Nie od dziś………"— Zapis prezentacji:

1 TYDZIEŃ WOLONTARIATU

2 Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mają na uwadze dobro innych i pomagają w różny sposób. Nie od dziś………

3 Współpraca z POLSKĄ AKCJĄ HUMANITARNĄ

4 W roku szkolnym 2000/2001 nasze gimnazjum nawiązało kontakt z Krakowskim Biurem Regionalnym Polskiej Akcji Humanitarnej. Uczniowie pomagali w zbiórce funduszy poprzez wykonywanie prac plastycznych. Stały się one cegiełkami PAH i zostały rozprowadzone w czasie kiermaszu świątecznego na Krakowskim Rynku.

5 W kolejnym roku 2001/2002 w ramach współpracy z PAH 28 października zorganizowaliśmy w naszym mieście zbiórkę pieniędzy na akcję Pielgrzymka Polaków z Kazachstanu. W efekcie wpłaciliśmy na konto PAH prawie 1200zł.

6 W roku szkolnym 2008/2009 wzięliśmy udział w akcjach: ZBIERAM WODĘ (budowa studni w krajach Globalnego Południa) AKCJA EDUKACJA (budowa szkół w Afganistanie)

7 POMAGAMY GLOBALNIE POMAGAMY LOKALNIE!!!

8 KOŁO CARITAS Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach

9 Koło Caritas powstało w roku szkolnym 2001/2002. Pracujecie pod opieką pani Anny Lepiarczyk, pani Ewy Kaszuby oraz pani Danuty Witek. Prawie 90% naszych uczniów bierze udział w organizowanych akcjach!!!!!!!!!

10 Formy Pracy Zbiórki żywności przed sklepami. Roznoszenie paczek świątecznych do osób starszych i chorych. Sprzedaż baranków i świec Caritas. Zbiórki pieniężne. Rozładunek żywności dostarczanej przez Unię Europejską. Pomoc w dystrybucji żywności unijnej. Udział w akcjach Carits Polska i Caritas Diecezji Kieleckiej.

11 Przyjechał TIR z unijną żywnością…

12 Trzeba go rozładować…

13 Zbiórka żywności

14 Przygotowywanie paczek

15 ZBIERAMY ZAKRĘTKI Nasza szkoła od 1 września 2008r włączyła się w akcję organizowaną przez studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek przez studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

16 W roku szkolnym 2008/2009 akcja miała na celu zdobycie wózka inwalidzkiego dla 13- letniego Wojtka Urbaniaka cierpiącego na poważne schorzenie mięśni. Uczniowie naszego gimnazjum zebrali ponad 10 dwudziestolitrowych worków plastikowych nakrętek. O tym jak nasze działania są ważne niech świadczy Dyplom Uznania jaki otrzymaliśmy od Uniwersytetu Rolniczego oraz podziękowania od Uczelnianej Rady Samorządu Studentów. W roku bieżącym kontynuujemy akcję!!!!!!!!!!!!!

17

18 BIESIADY I KONCERTY CHARYTATYWNE

19 Grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach, poza swoimi obowiązkami związanymi z pracą pedagogiczną, od 2004 roku angażuje się w niecodzienną akcję charytatywną. Celem tej akcji jest pozyskiwanie środków finansowych i pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym. Dobrowolne datki osób, gromadzących się co jakiś czas na tzw. biesiadach w sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Słomnikach pozwalają na dofinansowanie leczenia osób znajdujących się w potrzebie.

20 W organizację biesiad zaangażowani są nie tylko nauczyciele ale także uczniowie. Zespół grający stanowią rodzice - byli wychowankowie tej szkoły. Jeżeli zajdzie potrzeba – pomożemy TOBIE.

21 ANGAŻUJEMY SIĘ TAKŻE W POMOC HOSPICJOM: Chór Cantabile organizuje koncerty podczas których datki zbierane są na potrzeby hospicjum w Miechowie Poprzez sprzedaż kartek świątecznych wspomagamy Fundację Pomocy Krakowskiemu Hospicjum św. Łazarza w Krakowie Uczniowie – wolontariusze, spotykając się z chorymi wspomagają ich swoją OBECNOŚCIĄ

22 Corocznie staramy się pomagać innym poprzez uczestnictwo w akcjach : Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

23 Góra Grosza

24 Tak naprawdę dajemy jednak to, co najcenniejsze… SERCE


Pobierz ppt "TYDZIEŃ WOLONTARIATU. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mają na uwadze dobro innych i pomagają w różny sposób. Nie od dziś………"

Podobne prezentacje


Reklamy Google