Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze kochane zwierzaki Ruta Katarzyna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze kochane zwierzaki Ruta Katarzyna"— Zapis prezentacji:

1 Nasze kochane zwierzaki Ruta Katarzyna

2 Spis treści Kot domowy Kot domowy Pies Pies Kanarek Kanarek Papużka falista Papużka falista Świnka morska Świnka morska Chomik dżungarski Chomik dżungarski Podsumowanie Podsumowanie

3 W domach ludzie mają takie zwierzęta, jak… Kot domowy jest małym kuzynem lwa i tygrysa. Jest zwierzęciem mięsożernym, poluje na myszy. Koty mruczą. To mruczenie wyraża zadowolenie, ale także może być sygnałem strachu. Żyją do 12 lat! Wyhodowano około 100 ras kotów domowych.

4 W domach ludzie mają takie zwierzęta, jak… Pies – ten najlepszy przyjaciel człowieka żyje przy nas od co najmniej lat! Istnieje prawie 400 ras psów. Jest bardzo inteligentnym i uczuciowym zwierzęciem. Psy rasowe żyją przeważnie krócej niż kundle, które są mieszańcami wielu ras.

5 W domach ludzie mają takie zwierzęta, jak… Kanarek - pochodzi z Wysp Kanaryjskich. Kanarki doskonale znoszą życie w klatkach i pięknie śpiewają. Samiczka składa jedno jajo dziennie. Jaja są wysiadywane przez 14 dni, a pisklęta potrafią żywić się same w wieku 1 miesiąca.

6 W domach ludzie mają takie zwierzęta, jak… Papużka falista ma różne zabarwienie upierzenia – białe, żółte, niebieskie, czerwone, zielone. Jest ptakiem towarzyskim,dlatego w jednej klatce umieszcza się wiele papużek. Gdy dobiorą się same, nie można ich rozłączać, ponieważ mogą się rozchorować.

7 W domach ludzie mają takie zwierzęta, jak… Świnka morska jest większa i bardziej tchórzliwa niż jej kuzyn chomik. Jest pozbawiona ogona. Świnka jest mało aktywna, ale za to bardzo żarłoczna. Żywi się tylko pokarmem roślinnym. Zwierzątka te mają różne zabarwienia futerka.

8 W domach ludzie mają takie zwierzęta, jak… Chomik dżungarski to bardzo aktywne zwierzątko. Jest bardzo żywy i nerwowy, łatwo się oswaja. Jest również bardzo przyjazny. Chomiki dżungarskie dobrze czują się w grupach. Żyją od 2 do 3 lat.

9 Podsumowanie Nasze kochanie zwierzaki są dobrymi przyjaciółmi człowieka. Nasze kochanie zwierzaki są dobrymi przyjaciółmi człowieka. Pamiętajmy, by się nimi dobrze opiekować! Pamiętajmy, by się nimi dobrze opiekować!

10 Bibliografia Wikipedia – Wolna Encyklopedia: Wikipedia – Wolna Encyklopedia: Encyklopedia zwierząt, Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz, Zielona Góra Encyklopedia zwierząt, Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz, Zielona Góra Źródła ilustracji: Źródła ilustracji: osso_Intenso.jpg osso_Intenso.jpg osso_Intenso.jpg osso_Intenso.jpg sa.jpg sa.jpg

11 Bibliografia

12 KONIEC


Pobierz ppt "Nasze kochane zwierzaki Ruta Katarzyna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google