Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MÓJ CHOMIK-MIKI ZWIERZAK DOMOWY. INFORMACJE Chomik dżungarski (inaczej panda) jest zwierzęciem często hodowanym w domach. Żyje on od 2 do 3 lat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MÓJ CHOMIK-MIKI ZWIERZAK DOMOWY. INFORMACJE Chomik dżungarski (inaczej panda) jest zwierzęciem często hodowanym w domach. Żyje on od 2 do 3 lat."— Zapis prezentacji:

1 MÓJ CHOMIK-MIKI ZWIERZAK DOMOWY

2 INFORMACJE Chomik dżungarski (inaczej panda) jest zwierzęciem często hodowanym w domach. Żyje on od 2 do 3 lat.

3 WYGLĄD

4 ROZMNAŻANIE Chomiki dżungarskie rozmnażają się przez cały rok. Samica może rodzic 3-7 razy w roku. Ilość młodych to 4-7, ale może ich być nawet ponad 10. Ciąża trwa około 21. Małe chomiki osiągają dojrzałość płciowa po 1-2 miesięcy.

5 CZYM MOŻNA KARMIĆ CHOMIKI? Chomiki najczęściej jedzą nasiona i ziarna, ale można uzupełnić ich dietę warzywami, owocami i mięsem. Chomików nie można karmić słodyczami i różnymi napojami gazowanymi.

6 DODATKOWE INFORMACJE. Chomiki to zwierzęta towarzyskie, ale mogą czasem kogoś ugryźć gdy go nie znają. Prowadzą one nocny tryb życia. Dwa chomiki trzymane w jednej klatce mogą się zagryźć. Klatkę należy sprzątać co tydzień - dosypywać karmę, zmieniać wodę, wymieniać wiórki.

7 PREZENTACJE WYKONAŁ PATRYK KRAUZA VA


Pobierz ppt "MÓJ CHOMIK-MIKI ZWIERZAK DOMOWY. INFORMACJE Chomik dżungarski (inaczej panda) jest zwierzęciem często hodowanym w domach. Żyje on od 2 do 3 lat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google