Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akita Inu Norbert Konieczkowicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akita Inu Norbert Konieczkowicz."— Zapis prezentacji:

1 Akita Inu Norbert Konieczkowicz

2 Akita w północnej części Japonii
Akita w północnej części Japonii. Akita to rasa myśliwskich szpiców japońskich, przeznaczona pierwotnie do walk psów i do polowania na grubą zwierzynę - dzika, jelenia i czarnego niedźwiedzia oraz do ciągnięcia ciężkich ładunków. Przodkowie tej rasy przybyli do Japonii z pierwszą falą imigrantów zwanych Ainu oraz z kolejnymi osadnikami – poczynając od około lat p.n.e. po 300 lat p.n.e.. Były to m.in. zwierzęta w typie psa torfowego pochodzącego z kontynentu, a rozpowszechnionego w neolicie. Za bezpośredniego praprzodka japońskich szpiców uznaje się nieistniejącego dzisiaj nippona inu, który był znacznie mniejszy w porównaniu do współczesnego akita inu.

3 Wzorzec Rasy Akita to rasa myśliwskich szpiców japońskich, przeznaczona pierwotnie do polowania na grubą zwierzynę - dzika, jelenia i czarnego niedźwiedzia oraz do ciągnięcia ciężkich ładunków. Przodkowie Akit przybyli do Japonii z pierwszą falą imigrantów zwanych Ainu oraz z kolejnymi osadnikami - poczynając od około lat p.n.e. po 300 lat p.n.e.. Były to m.in. zwierzęta w typie psa torfowego pochodzącego z kontynentu, a rozpowszechnionego w neolicie. Za bezpośredniego praprzodka japońskich szpicy uznaje się nie istniejącego dzisiaj Nippona inu, który był znacznie mniejszy w porównaniu do współczesnych Akit.

4 Wygląd Wzorzec przewiduje umaszczenie białe, czerwone, pręgowane i sezamowe (czyli czerwona sierść z czarnymi końcówkami). Każde umaszczenie oprócz białego musi mieć białe znaczenia (urajiro) po bokach kufy, na policzkach, po spodniej stronie żuchwy, szyi, piersi, tułowia i ogona, po wewnętrznej stronie kończyn przednich i tylnych.

5 Charakter Akita nie szczeka, jeżeli nie ma ku temu wystarczającego powodu. A jeśli już szczeka, to zwróć uwagę, co jest tego przyczyną. To cichy myśliwy, który poluje a warczenia i zbędnego hałasu, podobnie jak koty. Może uważać małe zwierzęta za zdobycz i poluje na nie. Do zwierząt tych należą koty, gryzonie, ptaki i małe psy.

6 Pochodzenie Hodowla Grodzki Zakątek zajmuje się hodowlą psów rasy akita inu ponad 10 lat. Wciąż inwestując w nowe nabytki, staramy się aby nasze akity godnie reprezentowały wizerunek tej wspaniałej rasy. Nasze akity są bardzo spokojne w stosunku do rodziny jak i dla samych siebie. Mamy dwie dorosłe suki i jednego dorosłego psa, gdy wypuszczamy je na wybieg są razem i nie robią żadnych kłopotów. Mimo ich wspaniałego charakteru i przywiązania do całej rodziny, bardzo dobrze pilnują domu.

7 Opowiadania i legendy Stare przekazy japońskie mówią o praktyce pozostawiania dzieci pod opieką suki AKITY, gdy gospodyni - (OKAMI) musiała udać się do pracy na polu.

8 Popularność Do Polski pierwszą akitę zaimportowano w 1990 roku z Norwegii. Była to szara suka Manatsu-Rei. Natomiast pierwszego akitę w "czystym" japońskim typie, o czerwonej barwie sierści, sprowadzono w 1993 roku z Holandii. Od tamtej pory stale popularność tej rasy wzrasta. W Stanach Zjednoczonych zainteresowanie tą rasą zaowocowało powstaniem akity amerykańskiej.

9 Ciekawostki Akita to historyczny symbol psiej wierności – przykładem jest opowieść o psie Hachiko, który przez prawie 10 lat czekał na powrót swego pana Ueno, który zmarł nagle w miejscu pracy.

10 Zdrowie i Pielęgnacja Okresy zmiany sierści wymagają zintensyfikowanej pielęgnacji. Jest to pies o średniej potrzebie ruchowej. Szczenięta powinny od maleńkości mieć kontakt z człowiekiem. Mogą chorować na skręt żołądka. Dysplazja stawów biodrowych rzadko występuje u tej rasy. Akity są również zagrożone chorobami oczu oraz skóry (np. sebaceous adenitis).

11 Bibliografia http://en.wikipedia.org/wiki/File:Akita_inu.jpeg

12 Koniec


Pobierz ppt "Akita Inu Norbert Konieczkowicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google