Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZWIERZĘTA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZWIERZĘTA."— Zapis prezentacji:

1 ZWIERZĘTA

2 PSY

3 WIADOMOŚĆ - PIES Pies domowy – udomowiona forma wilka szarego, ssaka drapieżnego z rodziny psowatych (Canidae), powszechnie uznana za odrębny gatunek opisywany pod synonimicznymi nazwami Canis lupus familiaris lub Canis familiaris. Od czasu jego udomowienia powstało wiele ras znacznie różniących się morfologią i cechami użytkowymi.

4 KOTY

5 WIADOMOŚCI – KOT Kot domowy – udomowiony gatunek małego, mięsożernego ssaka z rzędu drapieżnych z rodziny kotowatych. Przez ludzi ceniony jako zwierzę domowe oraz z powodu jego zdolności do niszczenia szkodników. Koty zostały udomowione około 9500 lat temu i są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie.

6 CHOMIKI

7 WIADOMOŚCI - CHOMIK Charakter - Chomiki są samotnikami. Chomiki syryjskie największą aktywność wykazują wieczorem i nocą. Są wprawdzie kapryśne, lecz przy odrobinie cierpliwości pozwalają się łatwo oswoić. Ruchliwość - Chomiki bardzo lubią biegać i potrzebują codziennego ruchu - nie tylko w klatce, lecz także poza nią.                                 

8 FRETKI

9 WIADOMOŚCI - FRETKA Fretka – niewielki drapieżnik z rodziny łasicowatych udomowiona forma tchórza zwyczajnego lub tchórza stepowego.

10 PAPUGI

11 WIADOMOŚCI - PAPUGA Papuga - prawdziwy miłośnik ptaków egzotycznych, często decyduje się na ich hodowlę.

12 ŚWINKA MORSKA

13 WIADOMOŚCI – ŚWINKA MORSKA
 Zwierzątka te są na ogół bardzo odporne i mało podatne na choroby. Gdy jednak mamy wątpliwości co do stanu zdrowia naszej świnki, należy się zgłosić do weterynarza. Jest on jedyną osobą kompetentną do postawienia diagnozy w razie poważniejszych dolegliwości.


Pobierz ppt "ZWIERZĘTA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google