Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Psy w schroniskach Program Orange dla Ziemi Przygotował zespół z IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Psy w schroniskach Program Orange dla Ziemi Przygotował zespół z IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie."— Zapis prezentacji:

1 Psy w schroniskach Program Orange dla Ziemi Przygotował zespół z IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

2 Byś swemu psu i nogę uciął, przecie on za tobą pójdzie. (przysłowie polskie) Wielu ludzi traktuje naszych najlepszych przyjaciół przedmiotowo. Często pan/-i nie zapewnia swojemu pupilowi odpowiedniego legowiska a nawet codziennego posiłku! Czasem jest jeszcze gorzej – psy są bite i głodzone. Schroniska bywają azylem dla tych skrzywdzonych istot. Przedstawiamy prezentację dotycząca problemu bezdomnych psów w Europie na przykładzie Polski i Niemiec.

3 Kopnięty pies nie wyje tak, jak jego serce! (przysłowie abisyńskie)

4 Niestety, tak często wyglądają nowi mieszkańcy schronisk: skrajnie wyczerpane, wychudzone, pozostawione bez opieki, ciężko chore i nie leczone.

5 Tylko pies nie skarży się na ubóstwo swego pana. (przysłowie wietnamskie) Nasze psy nie mają wcale wygórowanych wymagań. Pragną tylko naszej miłości! A przecież jeśli kogoś kochamy, to o niego dbamy i chcemy jego dobra. Klienci schronisk nierzadko kierują się tym uczuciem. Przyjrzyjmy się sytuacji piesków w polskich i niemieckich azylach.

6 Schronisko po niemiecku Od 2002 roku zwierzęta przestały być, według prawa, przedmiotami i stały się istotami żywymi. Dzięki temu obrońcy ich praw częściej osiągają swój cel. Znęcanie się nad zwierzętami jest karane karą pozbawienia wolności nawet na 2 lata! Schronisko w Dortmundzie – przestronne i czyste

7 Każdy pies w niemieckim schronisku ma przydzielone ustawą 12 mkw. W jednej klatce mieszkają najwyżej 2 psy. Aby uniknąć przepełnienia 2 razy do roku organizowane są akcje bezpłatnej adopcji. Jeśli pies jest chory, Towarzystwo Ochrony Zwierząt pokrywa koszty leczenia, zwiększając tym samym jego szansę na nowy dom.

8 Polska rzeczywistość… Polskie schroniska różnią się od niemieckich – są przepełnione i mają problemy finansowe. Jeśli w azylu brakuje miejsc, psy są umieszczane w kojcach po kilka. Niestety, grozi to pogryzieniem.

9 W przepełnionych schroniskach nawet psy poddane kwarantannie są zamykane po kilka razem! Trudno znaleźć właścicieli nawet dla porzuconych psów z rodowodem.

10 Wdzięczny pies więcej jest wart niż niewdzięczny człowiek. (przysłowie wschodnie) Zaopiekujmy się porzuconymi i skrzywdzonymi psiakami! Pamiętajmy jednak, iż zwierzęciu po przejściach trudniej jest się zadomowić w nowym miejscu. Poświęćmy mu dużo czasu! PIES JEST NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA! Pozwólmy mu to odczuć!

11 Bibliografia wroclaw/dr/dr_ _bolko01.jpg&imgrefurl=http://www.psy.info.pl/s chronisko_wroclaw/drastyczne_przypadki.html&h=260&w=400&sz=23& hl=pl&start=2&um=1&tbnid=rVJ6Ye1J- q7D1M:&tbnh=81&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dokaleczony%2Bpi es%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D wroclaw/dr/dr_ _bolko01.jpg&imgrefurl=http://www.psy.info.pl/s chronisko_wroclaw/drastyczne_przypadki.html&h=260&w=400&sz=23& hl=pl&start=2&um=1&tbnid=rVJ6Ye1J- q7D1M:&tbnh=81&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dokaleczony%2Bpi es%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D i inne strony internetowe i inne strony internetowe Magazyn Mój Pies styczeń 2005 nr 1 (160) Magazyn Mój Pies styczeń 2005 nr 1 (160) Magazyn Przyjaciel Pies m.in..: maj 2006 nr 5 (91) oraz czerwiec 2006 nr 6 (92) Magazyn Przyjaciel Pies m.in..: maj 2006 nr 5 (91) oraz czerwiec 2006 nr 6 (92)


Pobierz ppt "Psy w schroniskach Program Orange dla Ziemi Przygotował zespół z IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google