Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EDUKACJA KLUCZEM DO SUKCESU Projekt współfinansowany z budżetu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EDUKACJA KLUCZEM DO SUKCESU Projekt współfinansowany z budżetu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki."— Zapis prezentacji:

1

2 EDUKACJA KLUCZEM DO SUKCESU Projekt współfinansowany z budżetu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

3 Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w zakresie doradztwa zawodowego Anna Kamińska Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kościerzynie Edukacja kluczem do sukcesu

4 OFERTA POMOCY PORADNI W ZAKRESIE PORADNICTWA ZAWODOWEGO diagnozowanie uzdolnień i możliwości, prowadzenie warsztatów orientacji zawodowej, prowadzenie punktu konsultacyjnego dla młodzieży i rodziców, pomoc uczniom z ograniczeniami zdrowotnymi, organizacja dnia otwartego z udziałem przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych, spotkania z rodzicami w szkołach.

5 Edukacja kluczem do sukcesu JAK KORZYSTAĆ Z POMOCY PORADNI Należy zgłosić chęć skorzystania z usług Poradni w sekretariacie. Jeżeli sprawa jest związana z wydaniem opinii niezbędne jest wypełnienie przez rodzica pisemnego wniosku. Porady i konsultacje nie wymagają składania takiego wniosku. Pełnoletni uczeń sam składa wniosek o wydanie opinii.

6 Edukacja kluczem do sukcesu OGRANICZENIA ZDROWOTNE W WYBORZE ZAWODU Istnieją choroby, które ograniczają wybór zawodu należy o tym pamiętać przy wyborze szkoły. -epilepsja, poważne wady wzroku, wady serca, skrzywienia kręgosłupa, alergie Istnieją zawody, które stawiają wysokie wymagania zdrowotne. -pilot, żołnierz, policjant Każdy zawód ma wymagania psychologiczne, fizyczne i zdrowotne.

7 Edukacja kluczem do sukcesu JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO WYBORU SZKOŁY I ZAWODU ZBIERANIE INFORMACJI NA WŁASNY TEMAT ZBIERANIE INFORMACJI O SZKOŁACH ZBIERANIE INFORMACJI O ZAWODACH

8 Edukacja kluczem do sukcesu CO JESZCZE MOŻE ZROBIĆ RODZIC, ABY POMÓC DZIECKU W TEJ TRUDNEJ DECYZJI Pomoc w zorganizowaniu praktyki zawodowej. Zorientowanie się jaki jest program szkoły, jaka szansa na zatrudnienie w danym zawodzie. Zebranie informacji o talentach dziecka od innych osób; od wychowawcy, trenera, dalszej rodziny itp. Zorganizować wizytę u doradcy zawodowego. Reagować jeżeli dziecko wybiera wg rodziców niewłaściwie.

9 Edukacja kluczem do sukcesu Projekt współfinansowany z budżetu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "EDUKACJA KLUCZEM DO SUKCESU Projekt współfinansowany z budżetu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google