Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

URZĄD MIEJSKI W SŁUPSKU Ustalenie dla pracowników Urzędu dodatkowych świadczeń i nagród związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "URZĄD MIEJSKI W SŁUPSKU Ustalenie dla pracowników Urzędu dodatkowych świadczeń i nagród związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych."— Zapis prezentacji:

1 URZĄD MIEJSKI W SŁUPSKU Ustalenie dla pracowników Urzędu dodatkowych świadczeń i nagród związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych

2 Opis zgłaszanego rozwiązania (1) - Motywacja pracowników do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. - Dokształcanie długoletnich pracowników z wykształceniem średnim. - Podnoszenie poziomu wykształcenia pracowników przejmujących nowe zadania i na stanowiskach wymagających branżowych kwalifikacji.

3 Opis zgłaszanego rozwiązania (2) - Wprowadzenie zapisów dotyczących nagród i świadczeń za podnoszenie kwalifikacji zawodowych do Regulaminu wynagradzania zarządzeniem Nr 483/OK/09 PMS z dnia 30 czerwca 2009 r. i zmienionym z arządzeniem Nr 435 /OK/11 PMS z dnia 3 czerwca 2011 r. - Zasady przyznawania świadczeń i nagród: a) kto może otrzymać nagrodę lub świadczenie? b) umowa z pracownikiem regulująca prawa i obowiązki stron, c) gratyfikacja pracownika.

4 Dlaczego jest to ważne rozwiązanie? - Połączenie aspiracji i potrzeb rozwojowych urzędników z zadaniami Urzędu. - Dostosowanie poziomu wykształcenia pracowników do wymogów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. - Wzrost poziomu wykształcenia kadry Urzędu. - Podnoszenie jakości i fachowości świadczonych usług.

5 Skuteczność zgłaszanego rozwiązania - Od 2009 r. do 2013 r. 23 urzędników podniosło kwalifikacje, w tym 7 osób uzupełniło wykształcenie do wyższego - koszt 21.424 złote. - Pozytywna ocena pracowników dotycząca rozwoju zawodowego. - Poprawa atmosfery pracy, identyfikacja z Urzędem. - Zatrzymanie w Urzędzie długoletnich, wykwalifikowanych pracowników. - Wzrost satysfakcji klienta z 71 % do 90 % w ostatnich trzech latach (ankiety w ramach ZSZJ).

6 Przejrzystość procesu wdrożenia rozwiązania - Publikacja zarządzeń w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Słupsku i w serwisie wewnętrznym DGA Quality. - Regulamin wypracowany przy współpracy z pracownikami, pracodawcą i związkami zawodowymi. - Jasne zasady przyznawania nagród i dokumentowania poniesionych kosztów.

7 Trwałość zgłaszanego rozwiązania - Funkcjonowanie rozwiązania jest trwałe – zapisy w Regulaminie wynagradzania wprowadzone do realizacji zarządzeniami Prezydenta Miasta. - System funkcjonuje od czerwca 2009 roku. - Zapis w Regulaminie dotyczący możliwości zawieszenia systemu na okres 1 roku z powodu braku środków.

8 Możliwość zastosowania w innych jednostkach samorządowych - Uniwersalność rozwiązania. - Wprowadzenie przejrzystego systemu wymaga precyzyjnego określenia warunków, trybu i wysokości przyznawanych świadczeń. - Relatywnie niskie koszty w stosunku do pozytywnego wymiaru rozwiązania.

9 Słupsk, 09.06.2010 Pani Anna Kowalska Miło mi, iż mogę pogratulować Pani zdobycia licencji zawodowej w zakresie zarządzania nieruchomościami, nadanej przez Ministra Infrastruktury. Profesjonalistę poznać po tym, że im więcej umie, tym bardziej zdaje sobie sprawę z obszaru, jaki jeszcze powinien opanować... I tak bez końca, ponieważ dzięki tej przybywającej wiedzy wie, że nic nie wie, dlatego idzie dalej i dalej, tworząc przy okazji zupełnie nową jakość swojej pracy. Pani dążenie do nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest tego pięknym i godnym podziwu dowodem, w związku z czym przyznaję Pani nagrodę w wysokości 2.000 zł (dwa tysiące 00/100). Konsekwencja i upór w samokształceniu, bo myślę, iż tak można nazwać tę niezwykle silną wolę poszerzania zakresu swoich umiejętności, przyczynia się do zwiększenia grona wysoko wyspecjalizowanej kadry Urzędu. Jestem przekonany, że zdobytą wiedzę w pełni wykorzysta Pani w pracy zawodowej z korzyścią dla obsługiwanych podmiotów, a w wkonsekwencji – dla Urzędu i siebie. Proszę zatem jeszcze raz przyjąć moje serdeczne gratulacje, jak również życzenia dalszego rozwoju zawodowego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Maciej Kobyliński Prezydent Miasta Słupska


Pobierz ppt "URZĄD MIEJSKI W SŁUPSKU Ustalenie dla pracowników Urzędu dodatkowych świadczeń i nagród związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google