Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wędrówki po bliższej i dalszej okolicy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wędrówki po bliższej i dalszej okolicy"— Zapis prezentacji:

1 Wędrówki po bliższej i dalszej okolicy

2 Suchorzew Suchorzew – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pleszewskim, w gminie Pleszew. W latach miejscowość administracyjnie należała do województwa kaliskiego. W Suchorzewie znajduje się dwór z końca XIX w., kryty dachem naczółkowym, gruntownie przebudowany w 1941 r.

3 Dobrzyca Dobrzyca – miasto położone w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie pleszewskim, w gminie Dobrzyca. Miejscowość ta jest druga pod względem liczby mieszkańców powiatu pleszewskiego.

4 Pałac w Dobrzycy Klasycystyczny pałac położony jest w południowo-wschodniej części Dobrzycy. Mieści się w malowniczym parku krajobrazowym. Wybudowany został w latach przez czołowego architekta epoki klasycyzmu, autora między innymi pałacu w Śmiełowie i pałacu w Lubostroniu, Stanisława Zawadzkiego dla adiutanta i szefa kancelarii wojskowej króla Stanisława Augusta, generała Augustyna Gorzeńskiego.

5 Park krajobrazowy w Dobrzycy
Utrzymany jest w stylu angielskiego ogrodu krajobrazowego. W obecnym kształcie rozciąga się na południowy-wschód od rynku miejscowości i zajmuje niewielki obszar ok. 10 ha, ograniczony zbiegającymi się drogami do Pleszewa i Ostrowa Wielkopolskiego, rzeczką Patoką oraz oddzieloną murem ulicą Nową. Wizualnie powiększają je osie widokowe wybiegające od pałacu w kierunku wschodnim.


Pobierz ppt "Wędrówki po bliższej i dalszej okolicy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google