Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wodorotlenek Potasu KOH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wodorotlenek Potasu KOH."— Zapis prezentacji:

1 Wodorotlenek Potasu KOH

2 Wodorotlenek potasu (KOH) - wodorotlenek, jedna z najsilniejszych zasada. W standardowych warunkach wodorotlenek potasu jest białym ciałem stałym o gęstości 2,04 g/cm3 Jako odczynnik chemiczny zazwyczaj produkowany jest w postaci łamliwych, krystalicznych, miękkich płatków lub granulek.

3 Ma silne właściwości higroskopijne
Ma silne właściwości higroskopijne. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, np. w temp. 0 °C 97 g na 100 cm3, a w 20 °C 110 g na 100 cm3 H2O. Proces rozpuszczania jest silnie egzotermiczny. Roztwór, zwany dawniej ługiem potasowym, ma odczyn silnie zasadowy.

4 Temperatura topnienia KOH wynosi 360 °C, a temperatura wrzenia 1320 °C
Temperatura topnienia KOH wynosi 360 °C, a temperatura wrzenia 1320 °C. Wodorotlenek potasu oraz jego roztwór wodny pochłania z powietrza dwutlenek węgla z wytworzeniem węglanu potasu, dlatego należy go przechowywać w szczelnych pojemnikach.

5 Jest silnie żrący, powoduje poważne oparzenia
Jest silnie żrący, powoduje poważne oparzenia. Po połknięciu powoduje oparzenia przełyku i żołądka, może spowodować jego perforację. Jak każdy alkaliczny wodorotlenek, można go otrzymać na skalę laboratoryjną w reakcji potasu z wodą.

6

7 Wykonał Grzegorz Kmieciak


Pobierz ppt "Wodorotlenek Potasu KOH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google