Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zakończony projekt w ramach RPO WM 2007-2013. Tytuł projektu: Gmina Sterdyń inwestuje w oświatę

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zakończony projekt w ramach RPO WM 2007-2013. Tytuł projektu: Gmina Sterdyń inwestuje w oświatę"— Zapis prezentacji:

1 Zakończony projekt w ramach RPO WM 2007-2013. Tytuł projektu: Gmina Sterdyń inwestuje w oświatę

2 Powiat sokołowski Województwo mazowieckie Gmina Sterdyń (Liczba mieszkańców około 4500)- to gmina typowo rolnicza, położona na Podlasiu we wschodniej części województwa mazowieckiego w powiecie sokołowskim. Dzięki inwestycjom realizowanym w ramach programów unijnych nasza gmina pięknieje, poprawia się znacznie infrastruktura oraz warunki życia mieszkańców. Trochę o gminie

3 Samorząd lokalny troszczy się również o poprawę warunków pracy szkół w gminie. W roku 2010 gmina przystąpiła do projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, priorytet VII Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego Działanie 7.2 Infrastruktura służąca edukacji. Powstał projekt pod nazwą BUDOWA BLOKU ŻYWIENIOWEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W STERDYNI który obejmował: wykonanie robót związanych z urządzeniem zaplecza i placu budowy wykonanie robót ziemnych wykonanie robót budowlanych wykonanie robót elektrycznych wykonanie robót instalacyjnych wykonanie robót wentylacyjnych urządzenie kuchni

4 Wydatek był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013 Wartość Projektu wynosiła: 1 408 515,00 zł Wartość dofinansowania: 1 191 833,14 zł

5 o powierzchni użytkowej: 563,07 m 2, kubaturze: 2053,94 m3. przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne W październiku 2011 roku zakończono prace budowlane. Powstał blok żywieniowy, nowoczesny dwukondygnacyjny obiekt, zgodny ze standardami unijnymi.

6 14 października 2011 roku W DNIU EDUKACJI odbyło się uroczyste oddanie do użytku bloku żywieniowego oraz świetlicy szkolnej. To był najpiękniejszy prezent, jaki otrzymali uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły z tej okazji. Na dole znajduje się stołówka, a na górze świetlica. Zdjęcie przedstawia łącznik bloku ze starą częścią szkoły.

7 Tak wygląda nowocześnie urządzona kuchnia Na parterze znajdują się między innymi: stołówka, kuchnia wyposa ż ona w nowoczesne urządzenia, zaplecze kuchenne: zmywalnia, magazyny ziemniaków, warzyw, obieralna, magazyn podręczny, magazyn spo ż ywczy, chłodniczy, pomieszczenie obróbki i dezynfekcji jaj, pokój intendentki i kierownika zaplecze socjalne dla personelu pełny węzeł sanitarny.

8 Widok stołówki Ze stołówki korzystają dzieci z przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Od dnia 1 lutego 2012 roku prowadzony jest również catering dla dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łazowie.

9 Nowa świetlica z pełnym wyposażeniem i salą do cichej nauki

10 Szkoła posiada teraz doskonałe warunki do prowadzenia zajęć świetlicowych dla wszystkich dzieci zapisanych do świetlicy. Tu pod okiem fachowców dzieci odrabiają lekcje, zdobywają nowe umiejętności i co najważniejsze bezpiecznie oczekują na wyjazd do domu. Podczas zajęć w świetlicy

11 Obecnie w stołówce żywi się 350 uczniów. Korzystają z niej wszystkie chętne dzieci. Poprawiły się warunki pracy personelu oraz jakość przygotowywanych posiłków. Nie wzrosła również ich cena. Dotychczas kuchnia mieściła się w pomieszczeniach piwnicy a stołówka pełniła jednocześnie rolę świetlicy. Zbyt słabe warunki lokalowe nie przyciągały dzieci na zajęcia. Obecnie w nowej rzeczywistości lubią oni przebywać w świetlicy i uczestniczyć w zajęciach. Jesteśmy gminą niezbyt bogatą i z pewnością, gdyby nie donansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, szkoła długo jeszcze nie miałaby takich warunków, a stołówka ze względu na jej stan nie mogłaby do dzisiaj funkcjonować. Wybudowana inwestycja będzie służyła wielu młodym pokoleniom Gminy Sterdyń.


Pobierz ppt "Zakończony projekt w ramach RPO WM 2007-2013. Tytuł projektu: Gmina Sterdyń inwestuje w oświatę"

Podobne prezentacje


Reklamy Google