Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. TWÓRCÓW LITERATURY DZIECIĘCEJ OŁAWSKA 3, WARSZAWA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. TWÓRCÓW LITERATURY DZIECIĘCEJ OŁAWSKA 3, WARSZAWA."— Zapis prezentacji:

1

2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. TWÓRCÓW LITERATURY DZIECIĘCEJ OŁAWSKA 3, WARSZAWA

3 Szkoła istnieje od 1993 roku. W szkole uczy się 965 uczniów. Lekcje prowadzone są godzinach 8.00- 17.00 Świetlica szkolna pracuje w godzinach 6.30 – 18.00 Priorytetem szkoły jest promowanie edukacji kulturalnej, wychowanie przez sztukę oraz tworzenie warunków dla rozwoju zainteresowań i zdolności uczniów. Jesteśmy szkołą bez barier dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

4 OPIEKA I BEZPIECZEŃSTWO Zapewniamy edukację i wychowanie realizując program Profilaktyczno- Wychowawczy Szkoły. Po zajęciach obowiązkowych dzieci otoczone są opieką wychowawczą w świetlicy w grupie sześciolatków, prowadzoną przez nauczycieli świetlicy szkolnej.

5 WYPOSAŻENIE SAL Zajęcia prowadzone są w salach dydaktycznych dostosowanych do potrzeb dziecka sześcioletniego. Wyposażone są w pomoce dydaktyczne i zabawki wspomagające rozwój dziecka. Wszystkie sale spełniają wymogi bezpieczeństwa.

6 OPIEKA PSYCHOLOGICZNA Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką psychologiczno- pedagogiczną. Szkoła zatrudnia dwóch pedagogów i psychologa. W rozwiązywaniu problemów edukacyjno- wychowawczych dzieci pomagają nam także reedukatorzy i inni specjaliści.

7 OPIEKA MEDYCZNA Na terenie szkoły znajduje się gabinet pielęgniarki czynny codziennie w godzinach 8.00 – 15.00. W ramach działań profilaktycznych dokonujemy bilansu 6- latka i 10-latka. Dzieci z bemowskich przychodni objęte są szczepieniami w ramach programów zdrowotnych. Po godzinach pracy pielęgniarki szkolnej opiekę medyczną ( pierwsza pomoc ) sprawują nauczyciele.

8 REWALIDACJA Wspomaganie rozwoju w zależności od indywidualnych potrzeb, realizowane jest w małych grupach przez specjalistów zatrudnionych w szkole: logopedę, rehabilitanta, nauczyciela gimnastyki korekcyjnej. Zajęciami objęte są dzieci sześcioletnie w klasach I.

9 WYŻYWIENIE Dzieci sześcioletnie mają możliwość korzystania odpłatnie z trzech posiłków na terenie szkoły: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Wszystkie sprawy związane z wyżywieniem ustalane są na pierwszych spotkaniach z wychowawcą klasy.

10 PLAC ZABAW Dzieci podczas pobytu w szkole korzystają z różnych form rekreacji na boiskach szkolnych i placach zabaw dostosowanych do wieku i umiejętności uczniów. Najwięcej czasu uczniowie spędzają na placach zabaw podczas pobytu w świetlicy szkolnej w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych i zajęć rekreacyjnych.


Pobierz ppt "Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. TWÓRCÓW LITERATURY DZIECIĘCEJ OŁAWSKA 3, WARSZAWA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google